haraj logo
جستجو

کلم بروکسل جوان پر شده با خامه و سبزیجات

مواد لازم :
نمک و فلفل : به میزان لازمجعفری : 1 قاشق سوپخوریکلم بروکسل : 500 گرمسرکه سفید : 1 قاشق سوپخوریکره : 60 گرمشوید : به میزان لازمترخون : به میزان لازممریم گلی : به میزان لازمسیر : 1 حبهفلفل دلمه ای قرمز : 1 عددخامه : 1/4 پیمانهخامه : 1/4 پیمانه

فینگر فود سبزیجات با سس خامه ای یک پیش غذای عالی است که از آن میتوانید در مهمانی های عصر و دور همی های خود استفاده کنید و یک سینی فینگر فود زیبا و شیک از آن تهیه کنید.

برای تهیه این فینگر فود زیبا و خوشمزه، یک عدد فلفل دلمه‌ای قرمز و کوچک را برای تزئین تمیز کنید و به شکل مربع‌های کوچک ریز کنید. این فلفل دلمه ای را کنار بگذارید چون از آن در انتهای کار،  فقط برای تزئین استفاده خواهید کرد. سبزیجات معطر شامل: ترخون، جعفری و شوید را ریز کنید. سرکه سفید را به آب جوش اضافه کنید و به مدت 5 الی 7 دقیقه کلم بروکسل را در آن  قرار دهید تا فقط نرم شود. سپس آب کشی کنید تا آب اضافی آنها خارج شود. 3 تا از کلم ها را خرد کرده و سپس با استفاده از قاشق چایخوری داخل بقیه را خالی کنید.

2 قاشق سوپخوری کره در ماهیتابه ریخته و حرارت دهید و سپس سیر ریز شده را به مدت 2 الی 3 دقیقه سرخ کنید تا  به رنگ طلایی روشن در آیند. بروکسل ریز شده را با چهار قاشق سوپخوری از سبزیجات معطر خرد شده و خامه سفت و نمک و فلفل  سیاه آسیاب شده با هم ترکیب کنید و در حرارت کم به مدت 10 دقیقه اجازه دهید مواد جوش بخورند. در این  مدت گاهی مواد را هم بزنید تا خوب مخلوط شوند و مخلوطی یکدست بدست آید. در یک ماهیتابه دیگر کلم بروکسل‌های خالی شده را با مقداری کره در حرارت کم به همراه نمک و فلفل کافی به مدت 10 دقیقه بپزید، پخته که شدند آنها را با مخلوط سبزیجات و خامه پر کنید و برای زیبایی و تزئین یک تکه فلفل قرمز را بر روی هر یک از تکه‌های پر شده قرار دهید.  یک سینی فینگر فود شیک و مجلسی میتوانید با این بروکسل های کوچک آماده کنید. برای تزئین بیشتر از فلفل دلمه ای با رنگ های مختلف استفاده کنید. کلم بروکسل‌های پر شده  و خوشمزه را داغ داغ نوش جان کنید تا از طعم خوشمزه آن ها  لذت ببرید.

کلم بروکسل پرشده با خامه و سبزیجات

 

 

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها