haraj logo
جستجو

سالاد گندم زمستانی

مواد لازم :
گندم : 1 لیواناسفناج : نیم کیلوآب مرغ : 1 لیترنمک و فلفل : مقداریپودر کاری : مقداریهویج : 3 عددپیاز : 1 عددلبو : 1 استکان

 یکی از سالادهایی که برای فصول سرد سال مناسب خواهد بود سالاد گندم است. اصولا سالادهایی که غلات پخته را در خود دارند باید در هوای سرد خورده شوند.


1 لیوان گندم پوست کنده را با دقت پاک کنید و داخل یک سبد با حفره های بسیار کوچک بریزید و یک آب بشویید.

سالاد گندم زمستانی

1 لیتر آب مرغ یا آب گوشت داریم که آن را داخل یک قابلمه بریزید گندم های شسته شده را به آن اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا آب مرغ به جوش بیاید سپس حرارت را کاهش دهید تا دانه های گندم به مرور پخته شده و نرم شوند. اگر دوست دارید در مدت زمان کمتری آشپزی کنید می توانید از زودپز استفاده کنید یعنی گندم و آب مرغ را داخل زودپز ریخته و بگذارید با حرارت ملایم بپزند. آب مرغ باید کامل به خورد گندم ها برود و بخار شود به طوری که آب مرغی درون قابلمه باقی نماند مگر 1 یا 2 قاشق غذاخوری. پس از پختن گندم ها حرارت گاز را خاموش کنید.

سالاد گندم زمستانی


1 عدد پیاز را پوست بگیرید، بشویید و خرد کنید پیاز را داخل تابه بریزید مقداری روغن هم اضافه کنید بهتر است روغن کنجد یا روغن هسته انگور باشد و بعد شروع به تفت دادن کنید تا پیازها فقط مقداری نرم شوند. 3 عدد هویج را هم از قبل بتراشید و به قطعات کوچک خرد کنید و حالا به پیازها بی افزایید تا هویج ها هم مقداری نرم شوند. بهتر است حرارت را به حالت کم نگه دارید. مقداری نمک و فلفل و پودر کاری به مواد درون تابه بی افزایید و حرارت گاز را خاموش کنید. باید تا حدی هویج ها تفت داده شوند که نرم شده و به راحتی قابل خوردن باشند. 


همانطور که در مواد اولیه گفته شده به 1 استکان لبو نیاز است؛  چغندر را اگر بپزید لبو به دست می آید.

  ابتدا چغندر ها را با آب کاملا شستشو دهید تا گل و خاک آن ها از بین برود. سپس آن ها را داخل یک قابلمه بزرگ قرار دهید و 4 الی 5 لیوان آب روی آن ها بریزید. قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید تا لبوها به مدت 3 ساعت بپزند. پس از 3 ساعت چغندرهای پخته را از قابلمه خارج کنید و پوست آن ها را جدا نمایید و سپس خردشان کنید و برای این سالاد مورد استفاده قرار دهید.  یک روش دیگر برای پختن چغندر و درست کردن لبو، استفاده از فر است. برای این کار چغندر را پس از شستن داخل یک فویل آلمینیومی بپیچید و آن را داخل یک فر با دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید مدت زمان ماندن چغندر درون فر 45-60 دقیقه است تا کامل مغز پخت شود. همیشه به خاطر داشته باشید که نباید چغندر را پس از پوست کندن بپزید، درست ترین روش پختن چغندر با پوست است و سپس یک بار دیگر با آب باقیمانده آن جوشاندن! چون آب لبو باید کاملا جوشیده شود این کار طعم لبو را فوق العاده خوشمزه می کند.

سالاد گندم زمستانی


 نیم کیلو برگ اسفناج تازه و جوان تهیه کنید آن ها را پاک کنید و بشویید، ساقه بلند آن ها را کوتاه کنید. (ساقه اسفناج را بیش از حد کوتاه نکنید چرا که خواص این سبزی در ساقه های آن است) برگ های اسفناج نیازی به پختن و تفت دادن ندارند. فقط آن ها را ساطوری کنید. وجود اسفناج خام در این سالاد و همراهی آن با گندم برای سلامت و رشد موهایتان بی نهایت مفید است...

سالاد گندم زمستانی


حالا نوبت به آماده کردن سالاد است. یک ظرف مناسب را جلو دستتان قرار دهید و مقداری از برگ های جوان اسفناج خرد شده را کف ظرف قرار دهید سپس گندم های پخته شده را داخل ظرف بریزید و بعد 1 استکان لبوی پخته و مخلوط پیاز و هویج تفت داده شده را اضافه نمایید حالا با یک قاشق مواد را اندکی باهم مخلوط کنید و مابقی اسفناج را هم به سالاد بی افزایید. حالا سالاد گندم زمستانی خوشمزه تان آماده خوردن است! نوش جان همگی!

 

سالاد گندم زمستانی

به این سالاد می توانید  به دلخواه خیارشور خرد شده و کنسرو لوبیاچیتی هم اضافه کنید. اگر برای پختن گندم آب مرغ یا آب گوشت نداشتید اشکالی ندارد گندم ها را با آب بپزید.

آخرین آموزش ها
برترین ها