haraj logo
جستجو

پیتزا پپرونی گیس شده

مواد لازم :
سیر : 2حبهجعفری : 4ساقهآرد : 2لیوانماست : یک لیواننمک : لازمپنیر پیتزا : 3پیمانهپنیر پارمسان : نیم پیمانهکره ذوب شده : نصف پیمانهپپرونی : یک پیمانهروغن : لازمسوسیس : دلخواهسس گوجه : دلخواهبکینگ پودر : 2 ق چ


تهیه ی خمیر پیتزا:

در یک ظرف گود دو لیوان آرد و دو قاشق چایخوری بکینگ پودر و نمک را با همزن دستی خوب با هم ترکیب کنید بعد یک لیوان ماست و پنج قاشق روغن مایع را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. 

 اگر خمیر حالت شل داشت به آن آرد بیشتری بیفزایید و اگر خمیر خیلی سفت باشد کمی ماست آن را بیشتر کنید. 


روی میز کار آرد بپاشید و بعد خمیر پیتزایی که در مرحله ی قبل درست کردیم روی میز می گذاریم و به تکه های گلوله ای تقسیم میکنیم هر کدام از خمیرها را با وردنه صافش می کنیم. 

پیتزا پپرونی گیس شده 

 

در یک کاسه دو پیمانه پنیر پیتزا را با یک پیمانه پپرونی (اگر پپرونی نداشتید می توانید از گوشت چرخ کرده یا قارچ استفاده کنید.) مخلوط کنید. 


از موادمان که در مرحله ی قبلی درست کردیم (اگر تمایل داشتید سوسیس سرخ شده و سس گوجه هم میتوانید در وسط خمیر بریزید) در خمیر پیتزای صاف شده می ریزیم و گوشه های خمیر را با پیتزابر برش دهید مانند شکل زیر.

پیتزا پپرونی گیس شده

پیتزا پپرونی گیس شده

پیتزا پپرونی گیس شده


 در ظرف کوچکی صد گرم کره ی ذوب شده و 4قاشق جعفری خرد شده و دو حبه سیر رنده شده را هم می زنیم. 

حالا روی پیتزای گیس شده از ترکیب کره و جعفری و سیر با قلمو می مالیم و بعد روی خمیر پنیر پارمسان بریزید و به مدت بیست دقیقه در دمای 200درجه در مایکروویو بگذارید. 

 پیتزا پپرونی گیس شده

پیتزا پپرونی گیس شده

غذا آماده است نوش جان

 پیتزا پپرونی گیس شده

آخرین آموزش ها
برترین ها