haraj logo
جستجو

مربا پوست هندوانه

با شروع فصل گرما و به بازار اومدن انواع میوه های تابستانه زمان پخت انواع مربا هم شروع می شه و هرکس با توجه به سلیقه و ذایقه اش دوست داره چند نوع مربا رو آماده و نگهداری کنه تا در طول سال در وعده صبحانه و عصرانه اونها رو سرو کنه. مربا پوست هندوانه یکی از مرباهایی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و بساری به خاطر بافت ترد و شکنده این مربا علاقه زیادی بهش دارن که از نظر شکل ظاهری خیلی شبیه به مربای بالنگ است.

مواد لازم :
پوست هندوانه 500 گرمشکر 750 گرمآبلیمو 3 قاشق غذاخوریهل سبز ساییده 1 قاشق چایخوریآب 2 پیمانه(برای پخت)آهک 3 قاشق غذاخوری

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۶۵ دقیقه

زمان کل : ۹۰ دقیقه

تصویر مربای پوست هندوانه

در این مطلب روش پخت مربا پوست هندوانه رو با هم آموزش می بینیم و قابل ذکره که این مربای تابستانه رو برای تزیین انواع دسر و شیرینی می شه استفاده .

 

طرز تهیه مربا پوست هندوانه

 

مرحله اول:

پوست سبز هندوانه را بگیرید.

 

عکس مربای پوست هندوانه

 

مرحله دوم:

بخش سفید پوست را به شکل دلخواه برش بزنید.

 

مرحله سوم:

برای ترد شدن مربا پوست هندوانه باید پوست را به مدت حدودا ده ساعت در آب آهک استراحت دهید؛ برای این کار 4 پیمانه  آب و آهک را مخلوط کنید و پس از ته نشین شدن آهک، محلول را صاف کنید و پوست هندوانه را در آب آهک صاف شده بریزید و استراحت دهید.

 

مرحله چهارم:

پس از استرحت در آب آهک، پوست را درآبکش بریزید و به خوبی بشویید و آن را دوباره به مدت هشت ساعت در آب یخ استراحت دهید و در این مدت سه یا چهار بار آب را عوض کنید.

 

تصویر مربای پوست هندوانه

 

بعد از گذشت این زمان پوست را آبکشی کنید و اجازه دهید کاملا خشک شود.

 

عکس مربای پوست هندوانه

 

مرحله پنجم:

شکر و آب را به مدت 5 دقیقه بجوشانید تا غلیظ شود و بعد پوست هندوانه را درون شهد بریزید و یک ساعت اجازه پخت دهید.

 

تصویر مربا ی پوست هندوانه

 

مرحله ششم:

پس از گذشت یک ساعت شعله را خاموش کنید. هل و آب لیمو را به مربای پوست هندوانه بیافزایید و پس از خنک شدن آن را در ظرف مناسب بریزید و در یخچال قرار دهید.

 

عکس مربای پوست هندوانه

 

نکات کلیدی تهیه مربا پوست هندوانه

 -برای تبدیل مربا پوست هندوانه به مارمالاد پوست هندوانه می توان همین مربا را در میکسر ریخت و میکس کرد و یا اینکه بخش آب و آهک را حزف کرد تا مربای نرم تری بدست آید و بعد مواد را میکس کرد.

 

همراهان عزیز خوشحال می شویم مربا پوست هندوانه را با دستور تهیه کنید و عکس آن را در صفحه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ آشپزی_ایران_کوک به اشتراک بگذارید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها