haraj logo
جستجو

پفکی گردویی

مواد لازم :
زرده تخم مرغ : 5 عددپودرقند : 1 لیوان سرخالیگردو خرد شده : 150 تا 200 گرموانیل : 1/8 قاشق چایخوری

سلام به همه همراهان گرامی هاراج. عزیزان امروز دستور پخت یه شیرینی سبک و ساده رو براتون در نظر گرفتم. شیرینی پفکی گردویی یه شیرین خشکه که موادش در دسترس همه هست و براحتی میشه تو خونه تهیه کرد. این شیرینی در اندازه کوچیک تهیه میشه پس میتونه یه گزینه مناسب برای پذیرایی های شما عزیزان باشه. از اونجاییکه تهیه این شیرینی خیلی راحته و موادش در دسترس پیشنهاد میکنم حتما یکبار این شیرینی ساده و خوشمزه رو تهیه کنید و از خوردنش لذت ببرین.

شیرینی پفکی گردویی

در مرحله اول زرده های تخم مرغ را به همراه پودر قند الک شده و وانیل با همزن حسابی میزنیم تا کرم رنگ و کشدار بشه و پودر قند کاملا در زرده ها حل بشه. در مرحله دوم گردوهای خرد شده رو به موادمون اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم تا یک مایه یکدست بدست بیاد.

شیرینی پفکی گردویی

نکته: توجه داشته باشین که نباید مایه شما شل بشه و مقدار گردو هم بستگی به ذائقه خودتون داره.

در مرحله سوم کف قالبمون رو کاغذ روغنی می ندازیم و با کمک یه قاشق چایخوری موادمون رو با فاصله از هم روی کاغذ روغنی می ریزم و بعد با پودر پسته روی آنرا تزیین می کنیم. در مرحله چهارم قالب رو در فر با دمای 160 درجه به مدت 15 دقیقه قرار میدهیم تا جاییکه فقط زیر شیرینی کمی رنگ بگیره کافیه. بعد از اینکه شیرینی رو از فر خارج کردیم اجازه می دهیم تا خنک بشه بعد در سینی سرو می چینیم. خب عزیزان شیرینی پفکی گردویی ما آماده شده. نوش جانتون

شیرینی پفکی گردویی

 

آخرین آموزش ها
برترین ها