haraj logo
جستجو

تارت سبزیجات

مواد لازم :
گردو خرد شده : 1 پیمانهروغن زیتون : 2 قاشق غذا خوریسیر : 1 بوتهسس سویا : 1 قاشق غذا خورینمک : 1/8 قاشق چایخوریخمیر تارت آماده : 1 بستهفلفل : 1/8 قاشق چایخوریکدو سبز بزرگ : 1 عددهویج : 1 عددبادمجان : 1 عددروغن مایع : 1 قاشق غذا خوری

به نام خدا..سلام به هاراجی های عزیز ... و گرامی ...


ابتدا از 24 ساعت قبل گردو را در ظرف پر از آبی خیس کرده سپس در آبکش ریخته بعد در مخلوط کن بریزید و آن را پوره کنید سیر را پوست کنده و خرد کنید بعد در مخلوط کن ریخته و آن را پوره کنید سپس پوره سیر و گردو را همراه سس سویا و روغن زیتون و نمک و فلفل سیاه در مخلوط کن ریخته و مواد را کاملا مخلوط کنید.

 تارت سبزیجات


خمیر تارت در اندازه 9 سانتی دایره وار به شکل قالب مافین نچسب برش بزنید و بعد در درون قالب ها قرار دهید، فر را روشن کرده و در دمای 175 درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا گرم شود.

 


حال بادمجان را پوست گرفته و همراه هویج و کدو سبز با استفاده از پوست کن به صورت نوارهایی باریک و بلند برش بزنید.


در مرکز قالب هایی که خمیر تارت را گذاشته اید به اندازه 1 قاشق غذا خوری از مواد ترکیبی پوره شده گردو و سیر و سایر مواد مخلوط شده بگذارید سپس نوارهای باریکی که از هویج و بادمجان و کدو سبز درست کرده اید به صورت مارپیچی درون قالب بپیچید.

 تارت سبزیجات


حال قالب ها را درون فر گذاشته 35 الی 40 دقیقه باید بماند تا رنگ آن ها طلایی شود بعد از فر بیرون آورده در ظرف سرو بگذارید و میل کنید.

نوش ... جان ...

(به جای سس سویا می توانید از ارده استفاده کنید)

 تارت سبزیجات

آخرین آموزش ها
برترین ها