haraj logo
جستجو

سوپ سبزیجات با تخم مرغ آب پز

مواد لازم :
گوجه فرنگی رسیده : 500 گرمکاهو : 300 گرمکره : 60 گرمآب مرغ : یک و نیم لیترسیب زمینی : 1 عدد درشتنمک و فلفل : به مقدار کافیتخم مرغ آب پز : 2 عدد

این سوپ لذیذ و مقوی خیلی سریع آماده می شود و همیشه مورد علاقه میهمانان بوده است. دقت نمایید که از گوجه فرنگی رسیده و معطر استفاده نمایید. 


ابتدا سوپ را آماده میکنیم: گوجه فرنگی ها را تمیز شسته و پوست آن را بگیرید و پس اینکه خرد کردید داخل یک ظرفی بریزید.

 سوپ سبزیجات با تخم مرغ آب پز


کاهو را هم شسته و برگ های آن را از هم جدا کنید و از برگ های سبز و جوانش به قطعات خیلی کوچک خرد کنید و همراه با گوجه کنار بگذارید. 

سوپ سبزیجات با تخم مرغ آب پز


در داخل یک قابلمه که روی حرارت قرار داده اید کره را بیافزایید و برگ کاهو را اضافه کنید و به مدت چند دقیقه در کره تفت دهید سپس گوجه ها و آب مرغ و سیب زمینی را که از قبل نگینی خرد کرده اید به آن اضافه نمایید و بگذارید کاملا بپزد تا سیب زمینی ها نرم شوند سپس از روی حرارت بردارید تا کاملا ولرم شود محتویات قابلمه را در یک بلندر(مخلوط کن) بریزید تا به شکل پوره دربیاید سپس در قابلمه ریخته و روی حرارت بگذارید و مقداری به آن ادویه جات بیافزایید.


در این مرحله تخم مرغ ها را نیمه آب پز کنید(خیلی شل نباشد، همچنین می توانید تخم مرغ ها را در آب جوش بشکنید تا در تماس مستقیم با آب، پخته شوند) سپس تخم مرغ را در ظرف سوپ گذاشته و روی آن از سوپ داغ بریزید و با کاهو تزیین کنید. نوش جان

 سوپ سبزیجات با تخم مرغ آب پز

آخرین آموزش ها
برترین ها