haraj logo
جستجو

آش سبزی

آش سبزی یکی از آش های سنتی و بسیار قدیمی بخصوص در شیراز است که اغلب به عنوان آش نذری مورد استفاده قرار میگیرد. این آش با روغن داغ، پیاز داغ، آبلیمو و نان سنگک سرو میشود.

مواد لازم :
گوشت 500 گرمبرنج نیم دانه 3 لیوانتره 1 کیلوگرم ترخون 100 گرملوبیا سفید 1 لیوانعدس 1 لیواننخود 1 لیواننمک، فلفل و روغن به مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : -۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۴۵ دقیقه

زمان کل : ۲۴۰ دقیقه

برای : ۸ نفر

عکس

 

طرز تهیه آش سبزی شیراز

 

درون قابلمه گوشت را با پیاز خرد شده تفت دهید و پس از تغییر رنگ گوشت مقداری آب ، زردچوبه و پودر دارچین اضافه کنید و بگذارید با حرارت ملایم گوشت بپزد. پس از اینکه گوشت پخت گوشت را ریش ریش کنید.

 

تصویر

 

درون قابلمه چند لیوان آب بریزید. سپس برنج های نیم دانه که از شب قبل خیس کرده اید. تره های خرد شده و نصف ترخون ، نمک و فلفل را درون قابلمه بریزید و با حرارت متوسط اجاره دهید برنج بپزد و شل شود (همانند برنج شله زرد). در قابلمه را باز بگذارید تا رنگ سبزی تیره نشود.

 

عکس

 

نخود، لوبیا و عدس را از شب قبل خیس کنید و تا روز بعد چند بار آب ان را تعویض نمایید. درون قابلمه های جداگانه نخود ، لوبیا و عدس را بپزید. اگر آب عدس تیره شد میتوانید در طول مدت پخت 1-2 بار آب آن را تعویض کنید.

 

عکس

 

پس از اینکه تمام مواد آماده شدند میتوانید پخت اصلی و ترکیب مواد را انجام دهید. حبوبات پخته و گوشت پخته له شده را به مخلوط برنج و سبزی در حال پخت اضافه کنید. آب حبوبات و آب گوشت را صاف کنید و مواد به آش اضافه کنید (میتوایند در این مرحله مواد را با میسکر بزنید تا یکدست شود).

طرز تهیه کیبه سیب زمینی

 

عکس

 

باقی مانده ترخون را در مقداری روغن تفت دهید. سپس به مواد دیگر اضافه نمائید. حرارت را کم کنید و به مدت 2 ساعت اجازه دهید آش شما غلیظ و کشدار شود. در این 2 ساعت باید هر 10 دقیقه اش را خوب هم بزنید تا آش شما ته نگیرد. پس از اماده شدن آش را با پیاز داغ تزیین و سرو کنید (برای زیبایی بیشتر آش 2 3 قاشق حبوبات پخته داخل آش بریزید و سرو کنید).

 

تصویر

 

نکته ها:

بهترین گوشت برای این آش گوشت گردن یا سردست میباشد.

آش باید تا جایی پخته شود که مواد خوب له شده باشند.

میتوانید برای سهولت بیشتر بعضی از مواد آش را از شب قبل آماده کنید.

در مراحل آخر پخت مرتب باید آش را هم بزنید. راز اصلی خوشمزه شدن و کشدار بودن این آش هم زدن آن است.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها