haraj logo
جستجو

سالاد گیاهی با هویج ادویه زده

 

مواد لازم :
هویج ریز تازه 1 کیلوگرمسیر 2 حبهدانه ی رازیانه 1 قاشق چایخوریدانه گشنیز 1 قاشق چایخوریدانه زیره 2 قاشق چایخوریسرکه قرمز 4 قاشق سوپخوریشکر دانه ریز 2 قاشق سوپخوریروغن زیتون 4 قاشق سوپخوریدانه کنجد 2 قاشق سوپخورینعناع تازه 1 دستهشوید تازه 1 دستهنمک و فلفل سیاه تازه ساییده شده به میزان دلخواه

مدت زمان پخت : ۲۰ دقیقه

زمان کل : ۲۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

تصویر

 سالاد گیاهی با هویج ادویه زده

 

 

تصویر

 

معمولا کم پیش می آید که هویج جزء اصلی تشکیل دهنده ی غذایی باشد بنابراین این سالادِ خاصی است که هویج را به خوبی به نمایش می گذارد. سبک سالاد هویج پخته شده کمی شبیه به شیوه ی پخت پرتغالی و مراکشی است اما در واقع این سالاد با غذاهای سرتاسر دنیا جور در می آید.

 

عکس

 

طرز تهیه: سر هویج ها را ببرید و از طول آنها را برش بزنید. نیاز نیست که پوست آنها را بگیرید. سیر را نیز نازک ورق کنید. هویج و سیر را در قابلمه ی بزرگی ریخته و با آب سرد روی آن را پوشانده و با نمک مزه دار کنید. قابلمه را روی شعله ی زیاد به جوش بیاورید، سپس بگذارید تا 5 دقیقه بجوشد یا تا زمانی که هویج نرم شود. طی این زمان ماهیتابه ای را حرارت دهید، دانه های رازیانه، گشنیز و زیره را به آن اضافه کنید. آنها را چند دقیقه حرارت دهید تا عطرشان بلند شود. بعد دانه ها را در هاون بکوبید.

 

عکس

 

آب هویج را بگیرید و همره با ادویه های کوبیده شده، سرکه، شکر و روغن در کاسه ای بریزید و مزه دار کنید. هنگامی که هویج خنک شود طعم این ادویه ها را به خود می گیرد.

 

ماهیتابه ای را که برای ادویه ها استفاده کردید پاک کنید و سپس دانه های کنجد را به آن بیفزایید. آن را چند دقیقه برشته کنید و مدام هم بزنید تا طلایی روشن شوند. وقتی سالاد خنک شد، نعناع و شوید را درشت خرد کنید. آن را همراه با دانه های کنجد روی هویج ها بریزید و به ظرف مناسب انتقال دهید. در صورت تمایل چند قطره روغن زیتون روی آن بریزید.

طرز تهیه سالاد پاستا با قارچ و فلفل دلمه ای کبابی

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها