haraj logo
جستجو

پیتزا سبزیجات

مواد لازم :
ارد : 3 پیمانهشکر : 1/2 قاشق چایخورینمک : 1/2 قاشق چایخوریخمیر مایه : 3 قاشق چایخوریکدو سبز : 1 عددپیاز : 1 عددقارچ : 2 پیمانهسیر : 2 حبهسس : 2 قاشق غذاخورینمک فلفل : مقدار لازمروغن مایع : مقدار کافیدرت : ا پیمانهپنیر پیتزا : 300 گرمجعفری : مقدار لازمزیتون سیاه : 2 عددفلفل دلمه قرمز خرد شده : ا قاشق غذاخوریاب : به مقدار لازم

پیتزاها غذاهایی بسیار خوشمزه و از دسته فست فودها هستند که در انواع مختلفی و طعمهای گوناگونی وجود دارند و در این میان این تنوع پیتزاها برای افراد وگان و کسانیکه رژیم سبزیجات دارند، پیتزا سبریجات گزینه مناسبی هستند.نکته مهم در تهیه پیتزاها خمیر پیتزا است که میتوان از خمیر اماده و یا خمیر دست ساز و خانگی در تهیه پیتزاها استفاده کرد و همچنین مواد پیتزا سبزیجات می تواند متغیر باشد مثلا می توان در تهیه ان از بادمجان و یا گوجه فرنگی و فلفل دلمه و هویچ و ... بسته به سلیقه و نظر استفاده کرد.در اینجا طرز تهیه پیتزا سبزیجات با خمیر دست ساز را برایتان می نویسم.


ابتدا خمیر پیتزا و بیس کار را تهیه می کنیم و برای این کار نصف قاشق چایخوری شکر را با 1 پیمانه اب ولرم قاطی می کنیم و داخل یک کاسه می ریزیم سپس 3 قاشق چایخوری پودر خمیر مایه را به انها اضافه می کنیم و 10 دقیقه به مواد استراحت می دهیم تا خمیر مایه ما عمل کند.سپس 3 پیمانه ارد را الک می کنیم و داخل کاسه فوق الذکر می ریزیم و با مواد قبلی قاطی می کنیم و خمیر اماده شده را با دست ورز می دهیم تا منسجم شود.اگر خمیر چسبناک بود می  توان کمی ارد دیگر به ان اضافه نمود.سپس روی کاسه حاوی خمیر پیتزا را با پارچه می پو شانیم و ان را به مدت 2 ساعت در جای گرم استراحت می دهیم و بعد از 2 ساعت استراحت وقتی حجم خمیر تقریبا 2 برابر شد خمیر پیترای ما اماده است.خمیر پیتزا را در کف یک قالب که ان را با روغن مایع چرب کرده ایم می ریزیم و خمیر را کف قالب پهن می کنیم و ان را به مدت 10 دقیقه داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد می گذاریم تا خمیر نیم اماده و نیم پخته شود. 

پیتزا سبزیجات


سپس در این مرحله مایه پیتزا سبزیجات را تهیه می کنیم و برای این کار 1 عدد پیاز را می شوریم وبا چاقو پوست می کنیم و سپس با چاقو ان را نگینی  و ریز خرد می کنیم ( یا رنده می کنیم) و سپس داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و وقتی روغن داغ شد پیازها را در روغن تفت می دهمی تا طلایی و سبک شود و سگس 2 حبه سیر را با سیر خرد کن له کرده و انها را نیز تفت می دهیم .


سپس در این مرحله 1 عدد کدو را با اب می شوریم و ان را با چاقو به صورت ورقه ای برش می دهیم و داخل یک تابه خیلی کم روغن مایع می ریزیم و ورقه های کدو را همراه با کمی نمک  داخل روغن تفت می دهیم تا سرخ شود و طلایی شود. 

پیتزا سبزیجات

 

سپس در این 2 پیمانه قارچ را با اب می شوریم و آن ها را با چاقو خرد می کنیم و ورقه ای برش می دهیم و داخل یک تابه روغن می ریزیم و قارچ را با نمک و فلفل داخل روغن تفت می دهیم تا اب ان از بین رود.

 

پیتزا سبزیجات


سپس در این مرحله 1 پیمانه درت را داخل یک تابه می ریزیم و ان را در روغن تفت می دهیم همه  مواد پیتزا باید اب خود را از دست بدهند تا غذا ابدار نباشد.


سپس در این مرحله خمیر نیم پز شده مرحله 1 را برمی داریم و روی ان پیاز داغ و سیر داغ تهیه شده در مرحله دوم را می ریزیم.و سپس 2 قاشق غذاخوری سس گوجه فرنگی را با قاشق روی سطح خمیر پیتزا پخش می کنیم.

 

پیتزا سبزیجات


سپس در این مرحله سبزیجات سرخ شده و تفت داده را که شامل قارچ و کدو سبز و ذرت می باشد را روی خمیر پیتزا می ریزیم و روی ان را با پنیر پیتزا می پوشانیم.خمیر را به مدت نیم ساعت در فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد می گداریم تا مواد پیتزا بپزد و برای اینکه روی ان نیز طلایی شود گریل فر را 5 دقیقه اخر روشن می کنیم. 


سپس در این مرحله پیتزا سبزیجات را از فر بیرون می آوریم و روی ان را با چند برگ جعفری و زیتون سیاه خرد شده و فلفل دلمه قرمز نگینی تزیین می کنیم و ان را برای شام و یا برای ناهار سرو می کنیم. نوش جان.

پیتزا سبزیجات

آخرین آموزش ها
برترین ها