haraj logo
جستجو

لازانیای سبزیجات

مواد لازم :
پنیر موزارلا : 450 گرمسس گوجه فرنگی : 800 گرمنمک و فلفل : به مقدار کافیپنیر پیتزا : 60 گرمپنیر ریکوتا : 450 گرمکلم بروکلی : 200 گرمکدو سبز : 5 عددپیاز : 1 عددسیر : 2 حبهفلفل سیاه : مقداریروغن : به مقدار لازماسفناج : 300 گرمریحان خشک : 1 قاشق چایخوری

درست کردن لازانیا کار بسیار راحتی است. مخصوصا اگر تهاراجمواد آن بخصوص سس گوجه فرنگی را در منزل داشته باشید. لازانیا معمولا با گوشت چرخ کرده و سبزیجات تهیه می شود. در این لازانیا که مناسب افراد گیاهخوار است از گوشت استفاده نمی شود. این غذای راحت برای 8 نفر کافی است.

هرگاه از لازانیایی که آماده کرده اید باقی ماند آن را فویل بپیچید و در یخچال بگذارید در این صورت گرم کردن آن با ماکرویو هم راحتر خواهد بود. اگر در منزل فر نداشتید می توانید لازانیا را با تابه های در دار هم درست کنید در این صورت باید کف تابه را مقداری آب و روغن بریزید و از ظرفی حرارت را کم کنید و از شعله پخش کن استفاده نمایید. 

سس گوجه فرنگی این لازانیا را خودتان هم می توانید درست کنید. 1 کیلو گوجه رسیده را پوست بگیرید و با رنده ریز رنده کنید سپس با یک صافی آن را صاف نمایید تا هسته های گوجه ها در صافی باقی بماند سپس آب گوجه را داخل یک قابلمه بریزید و بگذارید بجوشد حین جوشیدن درب قابلمه را باز بگذارید به مرور اجازه دهید تا سس گوجه قوام بیاید یک عدد قرص عصاره سبزیجات را نصف کنید و نصفه را پودر کرده و داخل پوره غلیظ گوجه فرنگی بریزید تا یک سس غلیظ خوشمزه بدست بیاید. این سس لازانیا را کامل مصرف کنید هرچه سس لازانیا بیشتر باشد لازانیای ما خوشمزه تر می شود. 


ابتدا یک عدد پیاز را پوست گرفته و ساطوری کنید؛ 2 حبه سیر را هم پوست گرفته و همراه با پیاز ساطوری کنید. یک تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید و مقداری روغن به آن اضافه کنید، سیر و پیاز را داخل روغن ریخته و مدام تفت بدهید تا نرم شوند. سپس 800 گرم سس گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید و نمک و فلفل، فلفل سیاه به محتویات درون تابه اضافه کنید و همه مواد را باهم تفت بدهید 1 قاشق چایخوری ریحان خشک را کف دست پودر کنید و به مواد تابه بی افرایید سپس حرارت گاز را خاموش کنید. 

لازانیای سبزیجات


200 گرم کلم بروکلی را بشویید و از هم باز کنید تا به قطعات کوچکتر تبدیل شوند سپس داخل یک قابلمه بریزید و مقداری آب به آن اضافه نمایید و روی حرارت گاز قرار دهید تا پخته و نرم شوند. پس از پخته شدن داخل صافی بریزید تا آب اضافی آن ها برود سپس با یک چاقو آن ها را روی تخته کار ساطوری کنید تا به قطعات کوچکتری تبدیل شوند. کلم بروکلی پخته و خرد شده را کنار بگذارید. 

 

لازانیای سبزیجات


برگ های اسفناج را بشویید ساقه های آن ها را کوتاه کنید و اگر بزرگ بودند مقدار کمی آن ها را خرد کنید(خیلی کم). 


5 عدد کدو سبز را بشویید، و پوست آن ها را نگیرید سپس به طور حلقه ایی خردش کنید. یک تابه را روی حرارت قرار دهید مقداری روغن داخل آن بریزید و حلقه های کدو را داخل روغن مقداری تفت بدهید اسفناج را هم به آن اضافه کنید و همه مواد را اندکی تفت بدهید. 


لازانیا را طبق دستور روی جعبه در آب جوش بپزید و آبکش کنید.

از یک ظرف مخصوص فر برای لازانیا استفاده کنید کف آن را با مقداری کره چرب نمایید و یک لایه لازانیا کف آن بی اندازید از سسی که در مرحله اول تهیه کردیم روی لازانیای کف ظرف ریخته و با پشت قاشق صاف کنید. از قبل در یک کاسه بزرگ هر سه نوع پنیر (ریکوتا، موزارلا، پنیر پیتزا) را رنده کرده و مخلوط نمایید. سپس یک لایه پنیر بپاشید سپس از کدو و اسفناج و کلم بروکلی خرد شده روی آن ریخته و یک لایه دیگر سس بریزید و یک لایه پنیر و در آخر یک ورق لازانیا قرار دهید و این کار را مکررا تکرار نمایید تا تهاراجمواد لازانیا تمام شود.

سر آخر روی سطح تمام لازانیا سس ریخته و کامل یک لایه پنیر بپاشید. ظرف حاوی لازانیا را داخل یک فر با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا لازانیا پخته شده و پنیر روی آن طلایی شود. سپس در ظرف مناسب کشیده و با سس و سبزیجات دلخواهتان سرو کنید. نوش جان همگی!

لازانیای سبزیجات

آخرین آموزش ها
برترین ها