haraj logo
جستجو

پیراشکی سبزیجات

مواد لازم :
سیب زمینی : 2 عددنمک و فلفل و زردچوبه : لازمآب : نصف لیواننان تست : 3عددکنسرو ذرت : لازمپیازچه : 4 ق غسیر : 1 حبهجعفری : 4 ق غهویج : 2 ق غپیاز : 1عددروغن : لازمپنیر پیتزا : دلخواهپنیر پیتزا : دلخواه


ابتدا دو عدد سیب زمینی متوسط را در آب بپزیم  هویچ را رنده می کنیم کنسرو ذرت را بیست دقیقه در آب می جوشانیم. 


سیب زمینی را بکوبیم و در کاسه ای می ریزیم در تابه مقداری روغن بریزید و یک عدد پیاز را سرخ کنید به آن نمک و زردچوبه بزنید تا طلایی شود.

 پیراشکی سبزیجات


هویج را با چاقو نگینی خرد کنیم و پیازچه و جعفری و سیر را نیز خرد کنیم هویچ و پیازچه و جعفری و مقدار دلخواه ذرت را  با پیاز ده دقیقه تفت دهید بعد مخلوط را به سیب زمینی اضافه کرده با قاشق خوب هم بزنیم و نمک و فلفل و زردچوبه بزنیم. مایه پیراشکی آماده شده است.

 پیراشکی سبزیجات


نان تست را در آب می گذاریم تا خیس شود. توجه کنید زیاد در آب نماند تا نان تست له شود یعنی بعد از پنج ثانیه از درون آب بردارید.

 

 پیراشکی سبزیجات

بعد نان تست را در کف دست بگذارید و در آن مایه ی پیراشکی را بریزید و روی مایه ی پیراشکی اگر دوست دارید کمی پنیر پیتزا بریزید و بعد آن را با دست ببندید شبیه کتلت می شود یا مانند سمبوسه میشود. چند تا درست کنید و در تابه روغن بریزید و وقتی گرم شد آن را سرخ کنید پیراشکی سبزیجات ما آماده شده است. این پیراشکی به مواد زیادی نیاز ندارد و چون سبزیجات زیادی دارد بسیار خوشمزه است. 

پیراشکی سبزیجات

نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها