haraj logo
جستجو

کتلت سبزیجات

مواد لازم :
سیب زمینی : 750گرمسیر : ا حبهکلم : 125 گرمپیازچه : 4 ساقهنمک و فلفل : به مقدار لازمکره : 25 گرمروغن : 1قاشق چایخوریپیاز قرمز : 6 عددشکر طلایی : 50 گرمسرکه سفید : 1 قاشق

1-    در ابتدا سیب زمینی ها را پوست گرفته و به یک اندازه ریز کنید. سپس سیب زمینی و سیر را درون قابلمه ریخته و روی آن را با آب بپوشانید و درب ظرف را بر روی آن گذاشته و به مدت 15 تا 20 دقیقه بر روی حرارت قرار دهید تا جوشیده و نرم شوند. در ادامه آن را آبکش کرده و درون قابلمه برگردانید و خوب له کرده و بگذارید تا خنک شود.
2-    کلم را درون قابلمه ریخته و با آبجوش تا اندازه ای که روی آن را بپوشاند، روی حرارت قرار دهید تا جوش آید. سپس آبکش کرده و کلم و پیازچه و نمک و فلفل را به سیب زمینی اضافه کرده و به خوبی مخلوط نمایید.
3-    در این مرحله ترشی را جداگانه درست کنید. تمام مواد ترشی را درون قابلمه ریخته و روی حرارت کم قرار دهید تا به جوش آید. سپس بگذارید بدون درب به آرامی در حدود 20دقیقه یا تا زمانیکه تقریبا تمام آب محلول تبخیر شود، پخته شود.
4-    مخلوط سیب زمینی را به 8 قسمت تقسیم کرده و به صورت گرد آن را پهن کنید. در ادامه کره و روغن را درون ماهیتابه ریخته و بر روی حرارت متوسط قرار دهید و یک طرف کتلت ها را به مدت زمان 5 دقیقه تفت دهید. پس از این آن را برگردانید.( دقت کنید تا کتلت ها کاملا صاف باشد) به مدت زمان 5 دقیقه دیگر آنها را تفت داده تا طلایی و پخته شود. کتلت سبزیجات را با ترشی پیاز سرو و میل بفرمایید.

کتلت سبزیجات

 

آخرین آموزش ها
برترین ها