haraj logo
جستجو

نان بوچه سبزی و گردو

مواد لازم :
آرد : 500 گرم اب : 250 گرم مخمر فوری : 5 گرم شیرخشک : 50 گرم روغن مایع : مقدار کافی نمک : نوک پنس شکر : 20 گرم شوید : 1 قاشق غذاخوری پنیر صبحانه : 200 گرم گردو خرد شده : 100 گرم کنجد : مقدار کافی زرده تخم مرغ : 1 عدد

نانهایی مثل سنگک و تافتون و باگت و تست و تافتون و ... را اکثر ماها از نانوایی ها به راحتی تهیه می کنیم و شاید از خوردن روزمره انها خسته شده باشیم و تکراری شده باشند. در صورتی که می توان برخی نانهای حجیم و خوشمزه و جدید را به راحتی با موادی ساده و در دسترس در منزل تهیه کرد و تنوع زیادی در نانها ایجاد کرد.

یکی از نانهای خیلی خوشمزه که طرز تهیه راحتی دارد و در واقع یک میان وعده مقوی و پر انرژی است نان پوچه است. این نان خوشمزه با مواد داخلی متفاوتی درست می شود و بسته به زمان استفاده از این نان متفاوت است.مثلا در صورتی که بخواهید ان را برای وعده غذایی صبحانه و یا عصرانه استفاده کنید می توانید داخل ان را پنیر و سبزی و یا مربا و ...بریزید و در صورتی که برای شام و یا بعنوان فینگر فود ان را استفاده می کنید می توانید از گوشت چرخ کرده و قارچ و سوسیس و کالباس و ذرت و ... استفاده کنید.

این نان خوشمزه از نظر شکل ظاهری نیز خیلی زیبا است و حتی برای میان وعده کودکان در مدرسه نیز بسیار مطلوب است و تا چند روز قابلیت ماندگاری دارد.

در این مطلب طرز تهیه نان بوچه سبزی و گردو را که شامل آرد و مخمر فوری و روغن مایع و شکر و پنیر صبحانه و اب و شیر خشک و نمک و شوید و گردوی خرد شده است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردن این نان خوشمزه لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع داخل یک ظرف مواد خشک یعنی 5 گرم مخمر فوری و 50 گرم شیر خشک و نمک و 20 گرم شکر و 500 گرم آرد را می ریزیم و انها را با هم مخلوط می کنیم.


سپس 250 گرم آب را به همراه با روغن مایع به مواد خشک مرحله قبل اضافه می کنیم و با انها مخلوط می کنیم.( مقدار روغن را کم کم اضافه می کنیم تا جایی که خمیر غیر چسبنده ای حاصل شود).سپس خمیر به دست امده را با دست 30 دقیقه ورز می دهیم و روی ان را می پوشانیم و به ان 45 دقیقه در محیط اتاق استراحت می دهیم.


سپس از خمیر را بعد از 30 دقیقه استراحت چونه هایی به وزن 80 گرم جدا می کنیم و انها را ابتدا با دست گرد می کنیم. سپس روی یک سطح صاف و ارد پاشی شده انها را با کمک وردنه باز می کنیم.

نان بوچه سبزی و گردو


سپس برای تهیه مواد میانی این نان 200 گرم پنیر صبحانه را با پشت قاشق له می کنیم و به ان شوید خرد شده و گردو خرد شده اضافه می کنیم و انها را با هم مخلوط می کنیم.اکنون مواد میانی نان ما اماده است.


سپس روی خمیر باز شده در مرحله سوم از مواد میانی تهیه شده در مرحله قبل می ریزیم و خمیر نان را با دست رول می کنیم و می پیچیم.

 

نان بوچه سبزی و گردو

 


سپس خمیر نان را به شکل دایره ای می بندیم . سپس برای کل خمیرها این کار را انجام می دهیم و روی خمیر را پوشانده و به خمیرها برای مدت 30 دقیقه استراحت می دهیم.


سپس 1 عدد زرده تخم مرغ را با چنگال زده و روی نانها با قلمو بعنوان رومال از زرده تخم مرغ می مالیم و روی نان را کمی کنجد می ریزیم.


سپس کف یک سینی را کاغذ روغنی می اندازیم و نانهای تهیه شده را در سینی می چینیم 

  

نان بوچه سبزی و گردو

و سینی را داخل فر با حرارت 200 درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده بود و برای مدت 15 دقیقه قرار می دهیم تا نانها بپزد و اماده شود. سپس وقتی نانها پخت انها را از فر بیرون آورده و بعد سرد شدن از کاغذ روغنی جدا می کنیم و نانها را در ظرف مناسب می گذاریم و انها را برای وعده غذایی صبحانه همراه با چای و ... و یا برای میان وعده ان را استفاده می کنیم.نوش جان 

نان بوچه سبزی و گردو

آخرین آموزش ها
برترین ها