haraj logo
جستجو

شیرینی کرمدار با طعم وانیل

مواد لازم :
کره : 100 گرمپودر شکر : 100 گرمتخم مرغ : 1 عددوانیل : 1/4 قشاق چایخوریارد : 115 گرمنمک : سر قاشق چایخوریباتر کریم : 100 گرم

شیرینی ها و کیک ها همراه با چای و قهوه گزینه بسیار مناسبی  بعنوان یک عصرانه خوشمزه، برای شب ها و عصرهای سرد و طولانی زمستان و پاییز هستند و می توان در بعد از ظهرهای طولانی زمستان، با خوردن شیرینی در کنار خانواده از این شبهای طولانی در کنار اعضای خانواده بیشتر لذت برد.تهیه برخی از کیک ها و شیرینی ها زمان بر است اما در این میان برخی دیگر از انواع شیرینی ها در زمانی خیلی کم و به راحتی قابل تهیه هستند و می توان با تهیه شیرینی خانگی طعم یک شیرینی لذیذ و سالم را به اعضای خانوادمان هدیه دهیم.

در این مطلب طرز تهیه یک نوع شیرینی خوشمزه وانیلی که بین هر دو تای ان را با باتر کریم و یا خامه و یا شکلات پر می کنیم را برایتان توضیح می دهم. این شیرینی خوشمزه بسیار راحت و در زمانی خیلی کم با موادی که تقریبا در همه خانه ها به راحتی یافت می شود یعنی کره و وانیل و پودر شکر و آرد و تخم مرغ و نمک و باتر کریم ، قابل تهیه است. امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و بi عنوان یک عصرانه خوشمزه همراه با چای و یا قهوه میل کنید.


ابتدا و برای شروع تهیه شیرینی کرمدار با طعم وانیل ، 100 گرم کره نرم شده در دمای اتاق را داخل یک ظرف می ریزیم و به ان پودر شکر اضافه می کنیم و ان ها را با همزن برقی خوب مخلوط می کنیم تا کرمی شوند ( در صورت تمایل می توان بجای کره از روغن جامد استفاده کرد).

شیرینی کرمدار با طعم وانیل


سپس 1 عدد تخم مرغ را شکسته و ان را همراه با وانیل به شکر و کره مخلوط شده در مرحله قبل اضافه می کنیم و انها را برای مدت 3 دقیقه با همزن برقی مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

 

شیرینی کرمدار با طعم وانیل


115 گرم آرد و کمی نمک را داخل یک ظرف می ریزیم و انها را دو بار الک می کنیم. سپس ارد و نمک الک شده را به مواد شیرینی در مرحله قبل اضافه می کنیم و انها را به کمک یک لیسک با مایه شیرینی مخلوط می کنیم تا یکدست شوند و غلیظ شوند. اکنون خمیر شیرینی وانیلی ما آماده است.


در کف یک سینی فر را کاغذ روغنی می اندازیم و یا ان را کمی با روغن مایع چرب می کنیم. مایه شیرینی تهیه شده در مرحله پیش را در قیف با سر ماسوره گرد و اندازه متوسط می ریزیم و سپس با قیف دایره هایی به اندازه قطر 4 سانتی متر روی سینی می ریزیم و ان ها را با فاصله می ریزیم تا بعد از پخت شیرینی ها به هم نچسبند.


بعد سینی را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد که از 20 دقیقه قبل گرم شده بود برای مدت 10 تا 15 دقیقه قرار می دهیم تا شیرینی ها بپزند و زیرش طلایی شود. سپس وقتی شیرینی ها پختند سینی را از فر بیرون می آوریم و اجازه می دهیم تا شیرینی ها خنک شوند و سپس آنها را از کاغذ روغنی جدا می کنیم تا شیرینی در اثر داغی و نرمی خرد نشود.

 


 باتر کریم را داخل قیف با ماسوره سر ستاره شکل می ریزیم و یک شیرینی را بر می داریم و پشت ان را با قیف به اندازه دلخواه باتر کریم ( در صورت تمایل می توان از خامه قنادی و یا شکلات صبحانه و یا شکلات آب شده به روش بنماری نیز بجای باتر کریم استفاده کرد) می ریزیم و سپس یک شیرینی دیگر را روی شیرینی خامه ای و پشت به پشت آن می گذاریم و با دست کمی فشار می دهیم تا هر دو به هم بچسبند. اکنون شیرینی کرمدار ما آماده است. 


در انتها شیرینی ها را در ظرف مناسب قرار می دهیم  و ان ها را می چینیم و انها را برای وعده غذایی عصرانه همراه با چای و قهوه میل می کنیم و یا برای مهمانی ها این شیرینی خوشمزه را تهیه کرده و استفاده می کنیم. نوش جان.

  

شیرینی کرمدار با طعم وانیل

آخرین آموزش ها
برترین ها