haraj logo
جستجو

شیرینی دو رنگ

مواد لازم :
آرد سفید : 250 گرمتخم مرغ : یک عددکره : 115 گرمپودرقند : 125 گرموانیل : نوک قاشق چای خوریپودر کاکائو : یک قاشق غذا خوری


ابتدا کره مون رو از یخچال در میاریم و اجازه می دیم توی هوای محیط بمونه تا نرم بشه. پودر قند مون رو خوب چند بار الک می کنیم تا گلوله نداشته باشه و تکه های قند توش نمونه. حالا پودر قند مون رو به کره نرم شده اضافه می کنیم و با هم زن برقی مواد رو هم می زنیم. باید بافت کره و پودر قند پوک بشه. برای این کار باید هم زن رو دور تند قرار بدیم و به مدت پنج دقیقه با دور تند این مخلوط کره و پودر قند رو هم بزنیم تا بافت پوک و سبک و نرمی به خودش بگیره. وقتی که بافت مخلوط کره و پودر قند مون پوک شده حالا وانیل مون رو به ترکیب اضافه می کنیم و باز با سرعت متوسط هم می زنیم تا وانیل هم ترکیب بشه. حالا تخم مرغ مون رو توی ظرف می شکنیم و به ترکیب کره و پودر قند مون اضافه می کنیم و خوب و با سرعت متوسط هم می زنیم تا ترکیب یک دست و نرمی به دست بیاد. آرد مون رو جداگانه توی یه ظرف مناسب سه بار الک می کنیم و قاشق قاشق به مخلوط مون اضافش می کنیم و به آرومی هم می زنیم. این کار اضافه کردن آرد تا جایی ادامه داره که فقط یک قاشق غذا خوری آرد باقی بمونه. وقتی به این مرحله رسیدیم خمیر شیرینی مون رو به دو قسمت تقسیم می کنیم. به یک قسمت از خمیر یک قاشق غذا خوری آرد سفید اضافه می کنیم و به قسمت دیگه خمیر شیرینی مون پودر کاکائو اضافه می کنیم و به آرومی هم می زنیم تا خوب ترکیب بشن. خمیر های شیرینی رو به صورت جداگانه توی نایلون فریزر قرار می دیم و می ذاریم داخل یخچال و اجازه می دیم تا یک ساعت بمونه و استراحت کنه.

شیرینی دو رنگ


بعد از گذشت یک ساعت خمیر های شیرینی رو از یخچال در میاریم و بین دو تا نایلون قرارشون می دیم. ابتدا خمیر ساده رو با وردنه به آرومی باز می کنیم. قطر خمیر باید سه میلی متر باشه. حالا خمیر کاکائویی رو هم بین دو تا نایلون قرار می دیم و به آرومی با وردنه این خمیر رو هم باز می کنیم. قطر مناسب خمیر مون باید سه میلی متر باشه. حالا با استفاده از یه خلال دندون و یک خط کش روی خمیر رو یک سانتی متر علامت می زنیم. بعد با استفاده از کاتر پیتزا خمیر مون رو برش می زنیم و نوار های یک سانتی متری ازش در میاریم. این کار رو با هر دو خمیر مون انجام می دیم. وقتی که کار برش خمیر هامون انجام شد حالا یکی در میان خمیر ها رو جاشون رو با هم عوض می کنیم تا حالت راه راه پیدا کنه. یه نایلون روی خمیر ها مون قرار می دیم و با وردنه خیلی آروم روی خمیر ها رو کمی وردنه می کشیم تا نوار های خمیر شیرینی به هم دیگه بچسبه. این کار خیلی مهمه باید با دقت و آهسته انجام بشه. نباید قطر خمیر تغییر کنه فقط باید در حدی باشه که لایه ها به هم دیگه بچسبن. وقتی که این کار هم انجام شد مجدد خمیر ها رو داخل یخچال می ذاریم تا دوباره به مدت نیم ساعت بمونه و استراحت کنه. 

شیرینی دو رنگ


بعد از گذشت نیم ساعت خمیر های شیرینی رو از یخچال در میاریم. با استفاده از کاتر قلب خمیر مون رو قالب می زنیم. خمیر های قالب خورده رو به آرومی بر می داریم و داخل سینی فر که از قبل فویل انداختیم با فاصله مناسب قرار می دیم.

شیرینی دو رنگ

فر رو از قبل با دمای صد و هفتاد درجه سانتی گراد گرم می کنیم. سینی فر رو داخل فر قرار می دیم. اجازه می دیم که شیرینی ها مون به مدت بیست دقیقه داخل فر بمونن تا خوب بپزن. وقتی که پخت شیرینی هامون کامل شد حالا از فر در میاریم و می ذاریم تا شیرینی هامون کاملا خنک بشن. بعد که شیرینی ها خنک شدن اون ها رو به راحتی از فویل جدا می کنیم و داخل ظرف مناسب می چینیم و سرو می کنیم.  

نوش جان هاراجی های عزیز.

شیرینی دو رنگ

آخرین آموزش ها
برترین ها