haraj logo
جستجو

کیک دو رنگ

مواد لازم :
تخم مرغ : 2 عدد شکر : 1/2 پیمانه روغن : 1/4 پیمانه شیر : 1/2 پیمانه آرد سفید : 1 پیمانه وانیل : 1/2 قاشق چای خوری بکینگ پودر : 1/2 قاشق چای خوری پودر کاکائو : 2 قاشق غذا خوری

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه. 

دستور آشپزی امروز هم آموزش پخت کیک دو رنگ می باشد.


ابتدا ظرف مناسبی برای آماده کردن مایه کیک انتخاب کنید، سپس شکر و روغن را درون ظرف ریخته و خوب هم بزنید تا به صورت مایه یکدست و کرم رنگی در آید.

البته شما می توانید بجای روغن از کره نیز استفاده کنید با این کار عطر کیک شما فوق العاده می شود.

تخم مرغ ها را ابتدا تک تک درون کاسه ی کوچکی بشکنید بعد از اطمینان از سالم بودن تخم مرغ ها آن ها را به همراه وانیل به مایه خود اضافه کرده و خوب مواد را با یکد یگر مخلوط کنید.

در این مرحله شیر را نیز به آرامی به مایه کیک خود اضافه کرده و با بقیه ی مواد مایه کیک به آرامی ترکیب کنید.

اگر به شیر دسترسی نداشتید می توانید بجای آن از ماست استفاده کنید، با این کار بافت نرم تری به کیک خود می دهید.

آرد را در ظرف جداگانه ای چند بار الک کنید تا کاملا سبک و هوادهی شود، تا هنگام اضافه کردن به مایه کیک به راحتی با بقیه مواد ترکیب شود.

بکینگ پودر را با آرد مخلوط کنید، سپس طی چند مرحله آرد به همراه بکینگ پودر را به مایه کیک خود اضافه کرده و به آرامی مایه ی کیک خود را هم بزنید.

در این مرحله نباید مایه ی کیک را زیاد هم بزنید، چون باعث می شود بافت آن از بین رفته و هنگام پخت خوب پف نکند.

کیک دو رنگ


درون کاسه ی بزرگی پودر کاکائو را به همراه یک قاشق غذا خوری شکر ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید، سپس نیمی از مایه کیک را را به مخلوط کاکائو و شکر اضافه کنید و مایه کیک را هم زده تا کاملا با پودر کاکائو ترکیب شده و رنگ آن شکلاتی شود.

ته قالب کیک خود را کمی چرب کرده و با کاغذ روغنی کف و دیواره های قالب خود را بپوشانید.

اگر کاغذ روغنی نداشتید اصلاً نگران نباشید، شما می توانید بجای کاغذ روغنی بعد از این که کف و دیواره های قالب خود را چرب کردید با مقداری آرد کاملا آرد پاشی کنید.

در این مرحله مایه کیک را درون قالب بریزید، البته شما می توانید به سلیقه ی خود مایه کیک  را درون قالب ریخته و یک کیک دورنگ زیبا تهیه کنید.

البته روشی که من مایه کیک را درون قالب ریختم به این صورت می باشد که ابتدا یک ملاقه از مایه کیک ساده ای خود را درون قالب ریختم، سپس بر روی آن یک ملاقه از مایه کیک کاکائویی را اضافه کردم.

سپس به همین ترتیب مواد را درون قالب ریختم تا ترکیب زیبایی ایجاد شود.

کیک دو رنگ

کیک دو رنگ

کیک دو رنگ


قبل از این که قالب را درون فر قرار دهید فر را روشن کرده و روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید تا کمی گرم شود.

سپس قالب کیک را درون فر گذاشته و حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه صبر کنید تا کیک شما کاملا پخته شود.

بعد از این مدت با استفاده از یک خلال دندان پخته شدن کاملا کیک خود را تست کنید، به این صورت که خلال دندان را از روی کیک به صورت عمودی رون کیک فرو کرده، سپس بیرون بکشید.

اگر خلال دندان شما تمیز بود و کیک به ان نچسبیده بود، نشان دهنده ی این است که کیک شما کاملا پخته شده است در غیر این صورت باید مدت زمان دیگری کیک شما درون فر باقی بماند تا کاملا پخته شود.

بعد از این که کیک کاملا پخته شد آن از فر بیرون آورده و اجازه دهید تا کیک شما کاملا خنک شود سپس از قالب جدا کنید.

برای جدا سازی کیک از قالب ابتدا به کمک چاقو دیواره های کیک را به آرامی جدا کرده سپس سینی یا بشقابی که می خواهیم کیک را درون آن قرار دهیم بر روی قالب می گذاریم و هنگامی که قالب و سینی را با هر دو دست محکم نگ داشتید قالب را درون سینی بر گردانید.

و به آرامی و با کف دست چند با بر روی ته قالب بزنید، تا کیک شما از قالب کاملا جدا شود.

در این مرحله کیک دو رنگ شما آماده است می توانید با خامه ای قنادی یا تکه های میوه و یا هر چه که دوست داشتید کیک خود را تزیین و سرو کنید، نوش جان

کیک دو رنگ

 

آخرین آموزش ها
برترین ها