haraj logo
جستجو

کباب دو رنگ

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 300 گرم پیاز : 2 عدد نمک فلفل زردچوبه : مقدار کافی روغن مایع : مقدار کافی سینه مرغ : 300 گرم تخم مرغ : 1 عدد گوجه فرنگی : 5 عدد

کباب یکی از غذاهای خوشمزه و پر طرفدار ما ایرانی هاست که چون غذای خوشمزه و نسبتا راحتی در پخت است زمانی که عجله داریم و وقت کافی برای اشپزی و پختن خورشت و غذاهای خاص رو نداریم، گزینه مناسبی است. اما همین کباب را می توان برای اینکه از شکل تکراری کباب دیگی خارج شود و یک شکل جدید و هیجان انگیز را وارد سفره ما کند به روش جدید و به صورت دو رنگ و با ترکیب گوشت مرغ و گوشت گوسفند چرخ کرده درست کرد.

با تهیه کباب دورنگ می توانید ان را برای مهمانی ها نیز استفاده کنید چون این کباب از نظر شکل ظاهری نیز بسیار زیبا و چشم نواز و خوش رنگ است. در اینجا طرز تهیه کباب دورنگ را با گوشت مرغ چرخ کرده و گوشت گوسفند چرخ کرده برایتان می نویسم. امیدوارم ان را در منزل تهیه کنید و از ان برای ناهار و همراه با برنج استفاده کنید و از خوردن ان لذت ببرید.


 ابتدا و در شروع 1 عدد پیاز را می شوریم و پوست می کنیم. سپس ان را با رنده به صورت خیلی ریز رنده می کنیم. اب پیاز را کاملا می گیریم و دور می ریزیم .چون پیاز اگر اب داشته باشد کباب ما وا می رود. 

کباب دو رنگ


سپس در این مرحله 300 گرم گوشت چرخ کرده مخلوط گوسفند و گوساله را به پیاز رنده شده مرحله اول اضافه می کنیم و گوشت را با ان ورز می دهیم تا خوب مخلوط شود. سپس نمک و فلفل و خیلی کم زردچوبه را به مواد اضافه می کنیم و مجددا به مدت 5 دقیقه ان را ورز می دهیم  تا حالت چسبنده پیدا کند و سپس 1 عدد تخم مرغ را می شکنیم و ان را به گوشت چرخ رکده اضافه می کنیم و گوشت را ورز می دهیم و ان را کنار می گذاریم و سپس سراغ مرغها می رویم. 

کباب دو رنگ


سپس در ادامه 1 عدد پیاز  دیگر را نیز با اب می شوریم و با چاقو پوست می کنیم. سپس ان را با رنده به صورت خیلی ریز رنده می کنی. اب پیاز را کاملا می گیریم و دور می ریزیم .


در این مرحله 300 گرم گوشت مرغ را می شوریم و با چرخ گوشت ان را چرخ می کنیم و یا از سینه مرغ چرخ کرده اماده استفاده می کنیم و گوشت چرخ کرده مرغ را به پیاز رنده شده مرحله سوم اضافه می کنیم و گوشت  مرغ را با ان ورز می دهیم تا خوب مخلوط شود. سپس نمک و فلفل و  زردچوبه را به مواد اضافه می کنیم و مجددا به مدت 5 دقیقه ان را ورز می دهیم  تا حالت چسبنده پیدا کند.


سپس در این مرحله کف تابه دو طرفه را در ذهن خود به 4 قسمت عمودی تقسیم می کنیم و ان را با روغن مایع چرب می کنیم و یک ردیف گوشت ورز داده کف تابه می گذاریم و یک ردیف مرغ و دوباره یک ردیف گوشت و کنار ان یک ردیف مرغ می گذاریم (یکی در میان گوشت و مرغ را در تابه می ریزیم) حتما توجه شود باید دیواره های مرغ و گوشت به هم کاملا بچسبند تا کباب ما به هم پیوسته شود.


سپس در این مرحله تابه را روی گاز می گذاریم و زیر گاز را روشن می کنیم و اجازه می دهیم تا با حرارت ملایم کبابها بپزند(تابه را حین پخت پشت و رو می کنیم تا هر دو طرف کبابها بپزند) وقتی کباب نیم پز شد و هنوز کاملا سرخ نشده بود سراغ گوجه فرنگی ها می رویم و در حین پخت گوجه فرنگی ها را می شوریم و با چاقو انها را نصف می کنیم و به تابه کبابها اضافه می کنیم. اب گوجه فرنگی سبب می شود تا کباب ما نرم شود و سفت نباشد.


سپس در این مرحله کبابها را به صورت افقی برش می زنیم و مجددا در قابلمه را می بندیم و اجازه می دهیم کباب ها کنار گوجه ها بپزند. وقتی کباب بخت، ان را در ظرف مناسب می ریزیم و برای ناهار با برنج میل می کنیم.

آخرین آموزش ها
برترین ها