haraj logo
جستجو

کباب ترکی

مواد لازم :
نمک : 2 قاشق چای خوریپودر سیر : 1 و 1/2 قاشق چای خوریفلفل سیاه : 2 قاشق چای خوریپیاز : 1 عددپنیر ورقه ای : به میزان لازمگوشت چرخ کرده : ۱۸۰۰ گرم

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه. 

یکی از غذاهای خوشمزه ی گوشتی پخت انواع کباب ها می باشد، برخی از کباب ها را بر روی زغال و برخی را درون تابه و برخی دیگر را درون فر تهیه می کنند.

دستور آشپزی امروز آموزش تهیه آموزش کباب ترکی می باشد، کباب ها از جمله غذاهای بسیار خوشمزه و پرطرفداری است که کوچک و بزرگ هم نمی شناسد، یکی از این کباب های خوشمزه هم که به راحتی می توان آن را در منزل تهیه کرد کباب ترکی می باشد.

یکی از مشکلاتی که برخی از خانواده ها با آن مواجه هستند تمایل فرزندان آن ها به خوردن فست فود است، کباب ترکی به علت شکل زیبا و طعم فوق العاد ه ای که دارد جایگزین بسیار خوبی برای فست فودها، و جذب دوباره بچه ها به خوردن غذاهای خانگی می شود.

معمولا در اغذیه فروشی ها کباب ترکی را با استفاده از یک سیخ چرخان می پزند اما در این روشی که من به شما آموزش می دهم نیازی به سیخ چرخان نمی باشد و با استفاده تنها یک سیخ چوبی می توانید کباب ترکی خوشمزه ی تهیه کنید.

شما می توانید برای تهیه کباب ترکی از گوشت چرخ شده ی گوسفند، گوساله و حتی از مرغ نیز استفاده کنید.

امیدوارم این دستور آشپزی نیز همانند دیگر دستورهای آشپزی دیگر مورد قبول و پسند شما دوستان قرار بگیرید و شما نیز در منزل بتوانید کبابی ترکی خوشمزه ی تهیه کنید و از خوردنش در کنار اعضای خانواده لذت ببرید.


برای تهیه کباب ترکی ابتدا در ظرف مناسبی گوشت چرخ کرده  را به همراه فلفل سیاه، پودر سیر و نمک ریخته و با دست خوب ورز دهید، تا ادویه ها و گوشت چرخ کرده  با یکدیگر کاملا مخلوط شوند و گوشت چرخ کرده ی شما چسبندگی لازم را بدست آورد.

سپس به اندازه ی حدود ۱۵۰ گرم از گوشت چرخ کرده را برداشته و در قالب حلقه ای کوکی قرار دهید، و با دست کمی فشار دهید تا کاملا اندازه ی قالب شود، بعد از شکل دهی آن را از قالب جدا کنید با این کار شما یک برگر گوشت درست کرده اید، بقیه گوشت چرخ کرده را به این شکل قالب بزنید.

استفاده از قالب باعث می شود تهاراجبرگر های گوشت شما کاملا هم اندازه و شبیه هم شوند و هنگام سیخ کردن برگرها دقیقا بر روی هم قرار گیرد. برگرهای گوشت را بعد از قالب زنی درون یک سینی بچینید.

کباب ترکی


یک عدد پیاز بزرگ را پوست گرفته و بشویید و از وسط به صورت افقی برش زده و به دو قسمت تقسیم کنید.سعی کنید پیازی که انتخاب می کنید به انداره ی قالب کوکی شما باشد.

بر روی سینی فر قالب کوکی را بگذارید و یک قسمت پیاز را در وسط قالب قرار دهید به طوری که قسمت برش خورده ی پیاز بر روی سینی فر قرار بگیرد، یک سیخ چوبی نوک تیز را تا آن جا که می توانید درون پیاز فرو ببرید. دقت داشته باشید سیخ چوبی دقیقا باید در مرکز پیاز قرار بگیرد، با این کار پیاز و قالب کوکی به صورت یک پایه برای کباب ترکی شما عمل می کنند و کباب ترکی شما را تا زمان پخت کاملا به صورت عمودی نگه می دارند.

یک برگر گوشت را از قسمت وسط برگر از سیخ چوبی عبور داده و بر روی پیاز قرار دهید، بر روی برگر نیز یک ورقه پنیر از سیخ عبور داده و قرار دهید، به همین ترتیب به صورت یک برگر گوشت و یک ورقه پنیر از سیخ چوبی عبور داده و کباب ترکی خود را بچینید. به طوری که تهاراجبرگرهای گوشت و ورقه های پنیر کاملا بر ر ی هم قرار بگیرند، در پایان هم تکه ی دیگر پیاز را روی برگرها در انتها سیخ چوبی قرار دهید.

فر را روشن کرده و بر روی دمای ۲۰۰ درجه ی سانتی گراد قرار دهید تا کمی گرم شود،  سپس سینی فر حاوی کباب ترکی را درون فر قرار دهید، حدود یک ساعت زمان لازم است تا کباب ترکی شما کاملا پخته شود. 

بعد از این مدت کباب ترکی شما آماده است می توانید آن را از فر خارج کرده و به همراه سیب زمینی سرخ شده و انواع سس های خوشمزه و یا هر نوع چاشنی دیگری که دوست دارید سرو کرده و میل کنید، نوش جان

کباب ترکی

آخرین آموزش ها
برترین ها