haraj logo
جستجو

کنافه ترکی

مواد لازم :
رشته کادایف : 3 پیمانهارد سوخاری : 1 پیمانهکره : 200 گرمشیر : 2 پیمانهشربت بهار نارنج : 1/2 پیمانهنشاسته ذرت : 1/2 پیمانهابلیمو : 1 قاشق غذاخوریشکر : 1/5 پیمانهاب : 3/4 پیمانهعرق بهار نارنج : 3 قاشق چایخوریپنیر لبنه : 200 گرمخلال پسته : مقدار کافی

کنافه یک دسر خوشمزه عربی ( ریشه اصلی این دسر متعلق به کشورفلسطین است) و پر طرفدار در کشورهای عربی و ترکیه می باشد.این دسر با رشته کادایف و یا رشته مخصوص دسر کنافه تهیه می شود. این رشته را می توان از مغازه های لوازم قنادی تهیه کرد و در تهیه دسر از ان استفاده کرد.

در این مطلب طرز تهیه دسر کنافه را که شامل رشته کادایف و کره و پنیر لبنه( یا پنیر خامه ای ) و شکر و ارد سوخاری و شیر و نشاسته ذرت و ابلیمو و عرق بهار نارنج است را برایتان می نویسم و امیدوارم این دسر را در منزل تهیه کرده و خود و خانوادتان را با طعم یک دسر بسیار خوشمزه و بی نظیر عربی ( ترکی ) آشنا سازید.


ابتدا و برای شروع ؛ شربت این دسر خوشمزه را تهیه می کنیم و برای این منظور داخل یک قابلمه  3/4 پیمانه اب و 1 قاشق غذاخوری ابلیمو و 1/5 پیمانه شکر را می ریزیم و ظرف را روی گاز قرار می دهیم و زیر گاز را روشن می کنیم . مواد داخل قابلمه را هم می زنیم تا کاملا مخلوط شوند و شروع به جوشیدن کند و تقریبا 5 دقیقه روی گاز بجوشد .سپس 3 قاشق چایخوری شربت بهار نارنج را به قابلمه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا مواد داخل قابلمه ما خنک شود( در صورت تمایل می توان این شربت را بدون بهار نارنج درست کرد).

 دسر کنافه


سپس در ادامه در این مرحله ، 3 پیمانه رشته کادایف را داخل غذاساز می ریزیم تا ریز شوند و خرد شوند. سپس رشته های خرد شده را داخل یک ظرف می ریزیم و به ان 1 پیمانه ارد سوخاری و 200 گرم کره ذوب شده و 1/2 پیمانه از شربت تهیه شده در مرحله قبل را اضافه می کنیم و ان را خوب هم می زنیم  تا رشته های کادایف به شربت و کره آغشته شوند.


سپس در ادامه در این مرحله ، یک قالب مناسب انتخاب می کنیم و رشته های کادایف خرد شده و تهیه شده در مرحله پیش را در یک قالب می ریزیم و ان را به کف و دیواره قالب با پشت لیوان فشار می دهیم تا رشته ها منسجم شوند و خوب به هم بچسبند.

 دسر کنافه


 سپس در ادامه در این مرحله ، پنیر را اگر شور است داخل یک طرف اب می ریزیم و اجازه می دهیم در اب بماند و چند بار نیز اب ان را دور می ریزیم.سپس پنیر را با غذاساز ریز می کنیم و یا با رنده ان را رنده می کنیم .


 سپس در ادامه در این مرحله ، 2 پیمانه شیر را در یک قابلمه ریخته و ان را روی گاز قرار می دهیم و زیر گاز را روشن می کنیم.در این فاصله 1/2 پیمانه نشاسته را در 1 لیوان اب سرد باز و حل می کنیم .منتظر می شویم و زمانی که شیر درون قابلمه جوشید نشاسته حل شده در اب را به ان اضافه می کنیم و ان را مخلوط می کنیم تا در شیر حل شود و شیر غلیظ شود ، سپس ان را از روی گاز برداشته و ان را روی پنیر خرد شده در مرحله قبل می ریزیم تا پنیر در فرنی داغ حل شود.

 دسر کنافه


 سپس در ادامه در این مرحله ، فرنی تهیه شده در مرحله پیش را روی رشته های کادایف خرد شده می ریزیم و روی ان را با پشت قاشق صاف می کنیم و سپس بقیه رشته ها را روی فرنی می ریزیم.

 دسر کنافه


 سپس در ادامه در این مرحله ، قالب دسر را در فر با حرارت 205 درجه سانتی گراد برای مدت 20 دقیقه قرار می دهیم تا دسر بپزد و اماده شود و رشته های دسر طلایی شود.


 سپس در ادامه در این مرحله ، وقتی دسر آماده شد ان را از فر بیرون می اوریم و بعد از سرد شده روی ان از شربت تهیه شده می ریزیم و دسر را در یک ظرف مناسب قرار می دهیم و روی ان را با پودر پسته و یا مواد دلخواه دیگر تزیین می کنیم. اکنون دسر ما کاملا اماده است و ان را بعنوان عصرانه خوشمزه همراه با چای و یا قهوه میل می کنیم. نوش جان

 دسر کنافه

آخرین آموزش ها
برترین ها