haraj logo
جستجو

رولت گوشت بوقلمون و گوساله

مواد لازم :
روغن زیتون : 2 ق غگوشت بوقلمون : 450گرمبوقلمون : 450 گرمپیاز : 1 عددگوشت گوساله : 450 گرمسیر : 3 حبهآویشن : 2 ق غشیر : 165جعفری : 2 ق غتخم مرغ : 2 عددجوز هندی : نوک ق چنان : 90 گرمنمک و فلفل : به میزان لازم

به نام خداوند بخشنده مهربان

سلام و درود به همه دوستان عزیزم

امیدوارم حالتون خوب باشه و لبخند مهمون همیشگی لب هاتون باشه

امروز با یه غذای گوشتی و جدید در خدمتتونم

 اسم این غذا رولت گوشت بوقلمون و گوساله هست.

این رولت گوشت نسبتا غیر سنتی که در ان به جای چربی گوشت قرمز از گوشت بوقلمون استفاده می کنند، می تواند نقطه شروعی برای خلاقیت های بعدی باشد. اگر دوست دارید و مورد پسند ذائقه تان است می توانید از گوشت گوسفند هم استفاده کنید. گوشت بره هم گزینه خوبی برای این غذاست. روش درست کردن این غذا با گوشت چرخ کرده هم به همین صورت است. می توانید تکه های گوشت گوساله را با سس گوجه فرنگی و سس سالسای تند و سس خردل و یا حتی سس گوجه فرنگی با طعم تاباسکو و ورستر شیر نیز سرو کنید.

من به شخصه این غذا را با گوشت چرخ کرده بسیار بیشتر دوست دارم و در اینجا هم با گوشت چرخ کرده درست می کنم و اموزشش را خدمت شما عزیزان قرار می دهم.

شما می توانید این غذا را با گوشت تکه شده هم بپزید و امتحان کنید.


ما در این دستور غذایی به وسایلی هم چون چاقوی تیز و ماهیتابه متوسط، کاسه بزرگ و ظرف گوشت و همزن و یک قاشق چوبی نیاز داریم.

بهتر است این ابزار ها را دم دستتان قرار دهید تا به سرعت انجام کارهایتان افزوده شود.


ابتدا فر را روی دمای 180 درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا گرم شود. حدود بیست دقیقه باید فر روشن باشد. از قبل گرم کردن فر موجب می شود به محض اینکه ظرف غذا را داخل فر گذاشتیم غذا بلافاصله شروع به پخت کند و زمان پخت کاهش پیدا کند.


پیازی درشت را بردارید و پوست کنید. پیاز را رنده کنید.


وقتی قرار است پیاز را رنده کنید هیچ گاه ته ان یا به قولی ریشه ان را جدا کنید زیرا موقع رنده کردن موجب از هم پاشیدن لایه های پیاز  می شود. بهتر است ته ان را نگیرید و از ته پیاز به عنوان دستگیره دستتان استفاده کنید تا رنده دستتان را زخمی نکند.

سیری را پوست بکنید و رنده کنید.

درون تابه کمی روغن بریزید و تابه را روی شعله متوسط گاز قرار دهید و اجازه دهید تا گرم شود.

حدود دو الی چهار دقیقه طول می کشد تا روغن داغ شود. وقتی روغن گرم شد، اول پیاز ها را به روغن اضافه کنید و هم بزنید تا کمی سرخ شود. وقتی پیاز ها کمی مات شدند و تغییر رنگ دادند نوبت اضافه کردن سیر های رنده شده است.

سیر را نیز به پیاز اضافه کرده و هم بزنید تا با هم سرخ شوند. حدود پانزده دقیقه کفایت می کند تا پیاز و سیر سرخ شوند. این نکته را در نظر داشته باشید که سیر خیلی زود قهوه ای می شود و مزه تلخ و سوخته به خود می گیرد.

رولت گوشت بوقلمون و گوساله


حالا کاسه ای نسبتا گود و بزرگ بردارید. شیر و تخم مرغ ها را به ان اضافه کرده و هم بزنید. این ترکیب را به کمک همزن مفتولی انقدر بزنید تا لختی تخم مرغ در شیر از بین برود و دیده نشود.


حالا نان را به چند تکه تقسیم کرده و داخل شیر و تخم مرغ بریزید و حدود پنج دقیقه زمان بدهید. بعد از این مدت گوشت چرخ کرده گوساله و بوقلمون را به صورت ترکیبی به بقیه مواد اضافه کنید و با دست هم بزنید.

سپس اویشن و جعفری خورد شده و جوز هندی اسیاب شده  و مقداری نمک و فلفل و سیر و پیاز سرخ شده را به ان اضافه کنید.

مواد را به کمک دست خوب ورز دهید و سپس ان را داخل ظرف گوشت بریزید. با کمک دستانتان به ان شکل لوله ای و یا رولتی بدهید. ان را به مدت یک ساعت بگذارید با شعله کم بپزد. شعله را زیاد نکنید تا رولت از هم نپاشد. 

اگر لازم بود چربی اضافه ان را بگیرید.

اجازه دهید غذایتان 10 دقیقه قبل از دراوردن رولت از ظرف در محیط اتاق بماند تا خودش را بگیرد.

نوش جان

رولت گوشت بوقلمون و گوساله

آخرین آموزش ها
برترین ها