haraj logo
جستجو

تن ماهی با اسفناج

مواد لازم :
تن ماهی : 1/6 کیلو گرمآبلیمو : 3 قاشق سوپخوریاسفناج : 500 گرملیمو ترش : 1 عددگوجه فرنگی : 400 گرمجعفری : کمیروغن زیتون : 3 قاشق غذا خوری

برای طعم دار کردن ماهی، آبلیمو و روغن زیتون و کمی نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید. ماهی مورد استفاده در این غذا تن می باشد، که بعد از کندن پوستش، آن را به 8 قسمت بزرگ تقسیم کنید، برای راحتی می توان از ماهی فروش کمک بگیرید تا برای شما این کارها را انجام دهد. سپس آن را شسته و استخوان ریز آن را نیز جدا کنید. سپس خشک کنید. حال تکه های ماهی را در ظرفی گذاشته و سس آماده شده را به آن اضافه کنید و 2 ساعت در این سس بخوابانید تا حسابی خوش طعم شوند.

سپس هر تکه از ماهی را به دور خود بپیچید و رویش را با برگهای اسفناج بپوشانید و با نخ محکم کنید. تمام قطعات ماهی را به این ترتیب آماده کنید و سپس تمام آنها را در ظرف سوراخ دار طبقه دوم دیگ بخار قرار دهید. در ظرف پایینی مقداری آب قرار دهید و با حرارت زیاد به جوش بیاورید تا بخار خارج شده ماهی ها پخته شوند. بعد از 15 دقیقه درب دیگ بخار را بردارید و گوجه فرنگی های ریز را کنار قطعات ماهی قرار دهید تا آنها نیز پخته شوند. 

بعد از 5 دقیقه غذای شما آماده است. در آخر مقداری نمک و فلفل به گوجه ها اضافه کنید. قطعات ماهی و گوجه را در دیس بریزید و اطراف آن را با برگهای جعفری و ترخون و برش لیمو تزیین کنید .

تن ماهی با اسفناج

آخرین آموزش ها
برترین ها