haraj logo
جستجو

کلوچه سنتی مثلثی

مواد لازم :
آرد گندم : 110گرمشکر : 100گرمبکینگ پودر : نصف ق چتخم مرغ : 1 عددلیمو ترش : یک عددخامه پرچرب : 2 ق غنمک : نوک ق چوانیل : نصف ق چکره : 115گرمشکر قهوه ای : 80گرم

به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام و درود به همه دوستان عزیزم

امیدوارم حالتون خوب باشه و خنده مهمون همیشگی لب هاتون باشه.

اینبار با دسری فوق العاده خوشمزه خدمتتان رسیده ام.

کلوچه سنتی مثلثی با خرده های شکلات

یک بار یکی از تولید کنندگان این کلوچه ها به ما گفت که راز خمیر این کلوچه های مشهور مقداری پوست لیمو ی رنده شده است. خب منطقی هم به نظر می رسد...

پوست لیمو دارای روغن لیمو است و هیچ اثری از ترشی در ان وجود ندارد. خیلی اوقات قناد ها از ان استفاده می کنند تا طعم بیسکوییت و دیگر دسر های شیرین را بیشتر کنند.

در این دستور پوست لیمو رنده شده باعث افزایش طعم خرده های شکلات می شود و مقداری خامه پر چرب در خمیر هم باعث نرمی و لطافت خوشایند کلوچه ها می شود. به گونه ای که به محض اینکه کلوچه را در دهانتان گذاشتید اب می شود. این کلوچه ها را می توانید به اسانی در ظروف پلاستیکی در دار قرار داده و منجمد کنید. همچنین می توانید ان ها را هفته ها داخل ظروف در بست و بی منفذ در دمای اتاق نگه دارید.

برای درست کردن این کلوچه های خوشمزه به روش سنتی تر و بدون طعم لیمو می توانید پوست لیمو رنده شده را از این مواد حذف نمایید.

حالا با من همراه باشید تا این دسر عالی را درست کنیم


ابتدا فر را روشن می کنیم و روی دمای 190 درجه سانتی گراد تنظیمش می کنیم تا کم کم گرم شود تا به محض قرار دادن کلوچه ها در فر سریع روند پخت را طی کنند.


داخل کاسه ای متوسط ارد و بکینگ پودر و نمک بریزید و هم بزنید.

حالا لیمویی را بردارید و ان را بشویید و خشکش کنید. پوستش را رنده کنید و به مواد بالا اضافه کنید و خوب هم بزنید.

با استفاده از مخلوط کن برقی کره را با شکر معمولی و شکر قهوه ای حدود سه دقیقه هم بزنید. درجه مخلوط کن برقی را باید روی درجه متوسط تنظیم کنید.

مواد باید به صورت کرم در بیاید.

یادتان باشد وقتی می گوییم به صورت کرم در بیاید یعنی به شکل خمیری نرم که طعم کره دارد، باشد.

داخل همین ظرف تخم مرغ ها و خامه پر چرب و وانیل را بریزید و هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند.

مخلوط کن را خاموش کنید و اگر چیزی به دیواره مخلوط کن چسبیده بود با کمک قاشق ان را جدا کنید.


حالا با استفاده از قاشق چوبی و یا کفگیر پلاستیکی ترکیب حاوی ارد را داخل ترکیب حاوی کره بریزید و مواد را با هم خوب مخلوط کنید تا خمیری لطیف در بیاید

کلوچه سنتی مثلثی


حالا پشت سینی را چرب کنید و کمی ارد رویش بپاشید تا خمیرتان به ان نچسبد. گلوله ای اندازه یک گردو بردارید و با کمک وردنه ان را باز کرده و با کمک دستانتان به شکل مثلث در اورید. یا اگر کاتر شیرینی دارید خمیر را بعد از باز کردن قالب بزنید به این گونه کارتان راحت تر می شود و در زمان نیز صرفه جویی خواهد شد.

کلوچه سنتی مثلثی


حالا کلوچه های مثلثی را روی سینی فر قرار دهید. البته قبل از قرار دادن کلوچه ها روی سینی فر ابتدا روی ان را چرب کنید و یا کاغذ روغنی بیندازید.

خمیر ها را با فاصله دو الی پنج سانتی کنار هم بگذارید. وقتی سینی پر شد با چنگال روی ان ها را سوراخ کنید تا حرارت به همه جای ان برسد و خوب بپزد.

حالا سینی را درون فر قرار دهید و به مدت هشت الی ده دقیقه با دمای 180 درجه سانتی گراد اجازه دهید تا بپزند. وقتی کلوچه ها پخته است که گوشه هایش کمی قهوه ای و برشته شود.

حالا سینی را 180 درجه برخانید تا تمام کلوچه ها برشته شوند. بعد از پخت سینی فر را بردارید و روی سینی مشبک بگذارید و اجازه دهید به مدت دو دقیقه بماند تا خنک و کمی سفت شود. با استفاده از یک کفگیر فلزی با احتیاط و به ارامی کلوچه های سنتی را از روی سینی به سمت توری مشبک سر دهید تا کاملا خنک شوند.

کلوچه سنتی مثلثی

کلوچه سنتی مثلثی

آخرین آموزش ها
برترین ها