haraj logo
جستجو

چیپس ترتیلا

مواد لازم :
آرد ذرت : 2 پیمانهاب : 1/5 پیمانهنمک : 1/4 قاشق چایخوریروغن مایع : مقدار کافی

بدون شک همه بچه ها و حتی بزرگسالان و همه گروهای سنی عاشق تنقلاتی مثل چیپس و پفک و ...هستند. هرچند باید از خوردن بیش از حد چیپس و پفک برای سلامتی به علت استفاده از روغن مانده و چند بار مصرف و مواد ناسالم و مضر و نگهدارنده و ...خودداری کرد اما می توان به راحتی به صورت سالم این تنقلات خوشمزه از جمله نوعی چیپس خوشمزه خانگی به نام چیپس ترتیلا را که با آرد ذرت تهیه می شود ، در منزل به صورت خانگی تهیه کرد و ان را بدون محدودیت و در همه زمانها استفاده کرد.

در واقع یکی از میان وعده های خوشمزه که به اسانی در منزل و با مواد غذایی که در منزل همه ما یافت می شود ، قابل تهیه است و می توان ان را همراه با غذا نیز سرو کرد ، چیپس ترتیلا می باشد که اصالتا یک خوردنی مکزیکی است و طرز تهیه ان بسیار راحت و در زمانی بسیار کم میسر است.

چیپس ترتیلا را هر کس با موادی که به راحتی در همه منازل پیدا می شود می تواند تهیه کند و ان را بعنوان یک تنقلات خوشمزه و ترد در کنار غذا میل کند. در این مطلب طرز تهیه چیپس ترتیلا را که شامل ارد ذرت و نمک و اب و روغن مایع است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردنش به صورت خانگی لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع تهیه این چیپس مکزیکی خوشمزه ، داخل یک کاسه گود ، 2 پیمانه ارد ذرت را همراه با 1/4 قاشق چایخوری نمک می ریزیم و انها را با هم مخلوط می کنیم.


سپس  1/5 پیمانه اب را به مواد مرحله قبل ( آرد و نمک)  اضافه می کنیم و ان را  خوب با مواد مخلوط می کنیم تا خمیر نسبتا خشکی مطابق شکل زیر به دست اید.

 چیپس ترتیلا


 خمیر خشک به دست آمده  را به 16 قسمت مساوی تقسیم می کنیم و هر قسمت را با دست کاملا گردو به شکل توپی در می آوریم و ان را داخل یک سینی می چینیم و روی انها را  با حوله مرطوب می پوشانیم تا خیلی خشک و سفت نشوند.( خمیر را ابتدا دو قسمت کرده و سپس هر دو قسمت را به دو قسمت دیگر تقسیم می کنیم و به همین ترتیب  ادامه می دهیم و خمیر را به این شکل به 16 قسمت تقریبا مساوی تقسیم می کنیم ).سپس به خمیرهای گرد شده برای مدت 10 دقیقه استراحت می دهیم .

چیپس ترتیلا


 پس از 10 دقیقه استراحت خمیرها ، حالا گلوله های خمیر را با وردنه روی یک سطح آرد پاشی شده  باز می کنیم تا نازک شوند و به شکل دایره ای نازک انها را باز و پهن می کنیم .


 یک تابه را روی حرارت متوسط گاز قرار می دهیم ( در این مرحله احتیاجی به روغن مایع نیست ) و خمیر های باز شده مرحله قبل را در ماهی تابه قرار می دهیم و برای مدت 50 ثانیه از هر طرف آنها را می پزیم و این کار را برای تمام خمیر ها تکرار می کنیم.سپس انها را داخل یک پارچه می پیچیم تا گرم بمانند.اکنون چیپس ترتیلا آماده است و فقط باید ان را کمی ریز و خرد کرده و در روغن مایع سرخ کرد.


سپس وقتی چیپس های تهیه شده خنک شدند ، با دست هر کدام را به 4 قسمت تقریبا مساوی تقسیم می کنیم. سپس داخل یک تابه مقدار زیادی روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز قرار می دهیم و وقتی روغن داغ شد چیپس های خرد شده را داخل روغن داغ می ریزیم و انها را سرخ می کنیم ( مقدار روغن در تابه باید به حدی باشد که چیپسها در داخل روغن کاملا غوطه ور باشند).

 


 وقتی چیپس طلایی شد و سرخ شدند ، با کفگیر انها را از روغن بیرون می اوریم و آنها را روی دستمال حوله ای می گذاریم تا روغن اضافی ان ها کاملا گرفته شود. سپس روی چیپس ها را کمی نمک می ریزیم و ان ها را با سس قرمز و یا ماست و سالاد شیرازی و ...  بعنوان یک میان وعده خوشمزه در کنارسایر غذاها و همراه با خانواده میل می کنیم.نوش جان

  

چیپس ترتیلا

آخرین آموزش ها
برترین ها