haraj logo
جستجو

چیپس ترتیلا

مواد لازم :
آرد ذرت : 2 پیمانهآب : 1 و 1/3 پیمانهنمک : 1/4 قاشق چای خوری

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه. 

چیپس از جمله خوراک های خوشمزه و پرطرفداری می باشد که کوچک و بزرگ نیز ندارد، از جمله چیپس های شناخته شده، همان سیب زمینی سرخ شده است، اما چیپس که من امروز برای شما دوستان در نظر گرفته ام بدون استفاده از سیب زمینی می باشد.

دستور آشپزی امروز آموزش تهیه چیپس ترتیلا می باشد. چیپس ترتیلا از جمله چیپس های خوشمزه ی است که با استفاده از آرد ذرت مکزیکی تهیه می شود، و بسیار خوشمزه و ترد می باشد.

امیدوارم این دستور آشپزی نیز مورد پسند و قبول شما دوستان واقع شود،و شما نیز در منزل بتوانید چیپس  ترتیلا های خوشمزه ی تهیه کنید و از خوردنش در کنار اعضای خانواده لذت ببرید.


برای تهیه چیپس ترتیلا ابتدا ارد ذرت (مکزیکی) را به همراه نمک درون ظرف مناسبی ریخته و با یکدیگر خوب مخلوط کنید، سپس آب را کم کم به آرد ذرت خود اضافه کنید، و به همراه آرد خود ترکیب کنید.

در ابتدا می توانید هم زدن خمیر خود را با قاشق انجام دهید اما به محض این که خمیر سفت شد این کار را با دست انجام داده و خمیر خود را با دست خوب ورز دهید.

خمیر چیپس ترتیلا باید کمی خشک باشد، بعد از آماده سازی خمیر چیپس ترتیلا، خمیر خود را به شانزده قسمت مساوی تقسیم کنید، برای این کار کافی است ابتدا خمیر خود را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید، سپس هر قسمت را به دو قسمت مساوی دیگر تقسیم کنید و به همین ترتیب ادامه دهید تا در نهایت خمیر شما به شانزده قسمت تقسیم شود.

سپس هر قسمت را با دست کمی گرد کرده و بر روی سینی بچینید، برای این که خمیر شما خشک نشود یک حوله کاغذی را کمی مرطوب کرده بر روی خمیرهای خود قرار دهید.

چیپس ترتیلا

چیپس ترتیلا


برای پهن کردن خمیرها، ابتدا هر گلوله ی خمیر را به صورت تک تک از زیر حوله ی کاغذی بیرون آورده و درون یک کیسه ی پلاستیکی یا نایلون فریزر قرار دهید و با وردنه خمیر را از روی نایلون به صورت دایره ی با قطری به اندازه ی ۱۲ الی ۱۵ سانتی متر پهن کنید.

تابه نسوز یا تفلونی را بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید کمی صبر کنید تا تابه گرم شود، سپس خمیری را که پهن کردید از نایلون به آرامی جدا کرده و درون تابه قرار دهید تا خمیر شما کاملا پخته شود هر طرف خمیر حدود ۵۰ ثانیه زمان لازم دارد تا پخته شود.

بعد از از این که هر دو طرف خمیر شما پخته شد آن را از تابه خارج کرده و درون پارچه نخی تمیزی قرار دهید تا هم خمیر شما خشک نشود و هم این که نرم شوند.به همین ترتیب بقیه خمیر ها را پهن کرده و در تابه بپزید.

خمیر چیپس ترتیلا را می توان بعد از سرد شدن حدود یک هفته الی بیشتر درون نایلون فریزر درون یخچال نگه داری کنید.

چیپس ترتیلا

چیپس ترتیلا


برای آماده سازی چیپس ترتیلا هر خمیر آماده شده را به چهار قسمت تقسیم کنید.

برای سرخ کردن چیپس ترتیلا باید هنگام سرخ شدن در روغن شناور باشند، بنابراین بهتر است برای سرخ کردن چیس ها از تابه کوچک دارای ارتفاع یا شیر جوش استفاده کنید.

تابه را بر روی شعله با حرارت متوسط قرار دهید، به اندازه ی لازم درون تابه روغن بریزید، سپس اجازه دهید تا روغن درون تابه کاملا داغ شود.

به اندازه ی یک لایه از خمیر چیپس ترتیلا درون تابه بریزید، بعد از این که چیپس ها کاملا سرخ و طلایی شدند را با کفگیر از درون تابه بیرون بیاورید و بر روی یک حوله ی کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.

به همین ترتیب بقیه چیپس ها را سرخ کرده و بر روی حوله ی کاغذی قرار دهید. 

در این مرحله چیپس ترتیلای شما آماده است می توانید آن را درون ظرف مناسبی بریزید و مقدار کمی نمک بر روی آن بپاشید.

شما می توانید چیپس ترتیلا را با انواع سس ها یا ماست موسیر یا هر چاشنی که دوست دارید میل کنید، نوش جان

چیپس ترتیلا

چیپس ترتیلا

 چیپس ترتیلا

 

آخرین آموزش ها
برترین ها