haraj logo
جستجو

آش گوجه فرنگی

مواد لازم :
نعنا : 300گرمتره : 300گرمجعفری : 300گرمبرنج : 500گرمگوشت چرخ کرده : 500گرمپیاز : 2عددنمک و فلفل : به مقدارلازملوبیا : 250گرمروغن : به مقدارلازمگوجه گیلاسی : 2عدد


سبزی های آشی را تمیز شسته و پاک کنید. منظور از سبزی همان تره و جعفری و نعنا است. این تره و جعفری و نعنا را پس از شستن خرد کنید.


پیاز ها را خلالی کنید تا برای پیاز داغ و هم برای داخل آش در هنگام پخت آماده باشند. در مقداری روغن پیاز های خلالی شده را تفت بدین.

 آش گوجه فرنگی


حالا مقداری آب را روی شعله بزارید تا جوش بیاد سپس سبزی های خرد شده یعنی تره و جعفری و نعنا را به آب اضافه کنید. گوشت های چرخ شده را اضافه کنید. برنج و لوبیا را هم اضافه کنید. مقداری از پیاز های تفت داده شده را هم اضافه کنید. مقداری فلفل و نمک را هم اضافه کنید. حالا گوجه فرنگی های خرد شده را میتوانید جداگانه سرخ کنید بعد به آش اضافه کنید یا بدون سرخ کردن برای کسانی که نباید سرخ کردنی بخورند به آش اضافه کنید. برخی افراد هم آب گوجه فرنگی را میگیرند سپس فقط آب گوجه فرنگی را اضافه میکنند. تفاوتی بین این استفاده از گوجه فرنگی نیست فقط برخی سلیقه بیشتری را به کار میبرند.

آش گوجه فرنگی


بگذارید تا آش گوجه فرنگی شما به مدت زمان لازم پخته شد. در ظرفی برای سرو کردن بریزید و با پیاز داغ تزیین کنید. حتی برخی افراد با سبزیجات دیگری هم تزیین میکنند دیگر اینجا بستگی به سلیقه شما دارد که دوست دارید چگونه طعم آش گوجه فرنگی را تغییر دهید ولی اصل آشپزی بیشتر دقت کردن است. امیدوارم لذت برده باشین.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها