haraj logo
جستجو

گوجه پلو و میگو

مواد لازم :
میگو : 2 کیلوبرنج : 2 کیلوگوجه فرنگی : 3 عددسیب زمینی : 4 عددنمک : به میزان کافیشوید : به میزان کافیگرد لیمو : به میزان کافیروغن : به میزان کافیپیاز : به میزان کافیادویه : به میزان کافی

مرحله ی آماده سازی:

سیب زمینی، گوجه و پیاز را خوب شسته و خرد کنید. شوید را پاک کنید و آن را هم ریز کنید. برای پاک کردن و آماده سازی میگوها ابتدا پاها و دم آنها را جدا کنید و بعد پوستشان را با دست بکنید. رگ سیاه رنگ در پشت میگو هم باید با نوک چاقو از آن خارج کنید. چون عامل بوی بد میگو است. برای آماده سازی برنج آن را چند بار بشویید تا آب آن شفاف شود. سپس به مدت 30 دقیقه در آب نمک قرار دهید تا حسابی خیس بخورد.

مرحله ی پخت:

میگوهای پاک کرده را درون قابلمه ‌ای که آب و نمک در آن در حال جوش هستند بریزید، کمی که تغییر رنگ دادند از آب خارج کنید. سپس سیب‌زمینی‌های خرد شده را در تابه ‌ای با مقدار کمی روغن سرخ کرده و از تابه خارج کنید. پیازهای ریز شده را نیز سرخ کنید اما دیگر از ماهیتابه خارج نکنید بلکه به آن کمی ادویه بزنید و گوجه های خرد شده را به آنها اضافه کنید. و با هم در روغن تفت دهید. بوی ادویه که بلند شد، میگوها را به آنها اضافه کنید و هم بزنید. برای خوش عطر شدن غذا، شوید و گرد لیمو را به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا با هم مخلوط شوند و به خورد یکدیگر روند. سیب‌زمینی‌های از قبل سرخ شده را به مواد تهیه شده اضافه کنید و دوباره همه مواد را با هم تفت دهید.
همزمان با آماده کردن مواد، برنج را نیز آماده کنید برای این کار، آب نمک برنج را خالی کنید و یک بند انگشت آب تازه روی برنج بریزید و آن را با حرارت ملایم روی گاز بگذارید، آب برنج، که کم شد و برنج حالت شفاف تر پیدا کرد آن را درون آبکش بریزید تا آب اضافه ی آن گرفته شود. حالا درون قابلمه‌ای به صورت لایه‌ای برنج و مواد را بریزید، روی قابلمه دم کنی بگذارید. 15 الی 20 دقیقه زمان لازم است تا برنج خوب دم بکشد.

گوجه پلو و میگو

 

آخرین آموزش ها
برترین ها