haraj logo
جستجو

خاگینه گوجه فرنگی

مواد لازم :
گوجه فرنگی : نیم کیلوآرد سفید : 150 گرمنمک : لازمتخم مرغ : 2عددپنیر پارمزان : نیم پیمانهپنیر موزارلا : نیم پیمانهشیر : یک چهارم لیوانبکینگ پودر : 2ق چفلفل سیاه : لازمروغن : لازمریحان : 2قاشق چایخوریسیب زمینی سرخ شده برای تزیین : لازم


نیم کیلو گوجه گیلاسی را خوب شسته به چند قسمت برش دهید (می توانید برای مشخص نبودن گوجه آن را رنده کنید) بعد آن را در یک آبکش توری یا فلزی بریزید و بعد روی آن کمی نمک بپاشید این کار آب اضافی گوجه را از بین می برد. 

خاگینه ی گوجه فرنگی


پدر یک ظرف گود، نیم پیمانه (150 گرم) آرد سفید را با دو عدد تخم مرغ و نمک و فلفل و دو قاشق بکینگ پودر مخلوط می کنیم. حالا یک چهارم لیوان شیر داخلش بریزید و دوباره با قاشق هم بزنید بعد نوبت اضافه کردن نیم پیمانه پنیر پارمزان و نیم پیمانه پنیر موزارلا است. دوباره تهاراجمواد را با هم ترکیب کنید. 


گوجه های برش خورده را داخل موادمان می ریزیم و به آن کمی نمک می زنیم. بعد دو قاشق چایخوری ریحان تازه ی خرد شده درونش می ریزیم. مواد بشکل خمیر آماده ی سرخ شدن می باشد. 

خاگینه ی گوجه فرنگی


در یک تابه که بهتر است کوچک با دیواره ی بلند باشد روغن می ریزیم و شعله را زیاد می کنیم تا داغ شود. بعد با قاشق از موادمان بر می داریم و در روغن داغ می گذاریم بعد از یکی دو دقیقه سرخ می شود. 

گوجه سرشار از آنتی اکسیدان است و برای بدن بسیار مفید است و حتی میتواند در وعده ی صبحانه هم قرار گیرد. 

خاگینه ی گوجه فرنگی ما آماده است با سس هزار جزیره و سیب زمینی سرخ شده میل کنید. 

نوش جان 

خاگینه ی گوجه فرنگی

آخرین آموزش ها
برترین ها