haraj logo
جستجو

تیرامیسو تک نفره

مواد لازم :
لیدی فینگر : 24 عددتخم مرغ : 3عددشکر : 1/3پیمانهپنیر ماسکارپونه : 250میلی لیترقهوه : 1 پیمانهآب انگور : 1/3پیمانهوانیل : نصف ق چپودر کاکائو : 3 ق غ

 به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام و درود خدمت تهاراجدوستان عزیزم و همه هاراجی های زحمت کش

امیدوارم حالتون خوب باشه و حسابی سرحال و قبراق باشید. امروز تصمیم گرفتم یه دسر کلاسیک و ایتالیایی درست کنم از نوع بسیار خوشمزه و معروفشششش... امروز عصر دورهمی کوچیکی با دوستام دارم و با خودم قرار گذاشتم هر دسری که درست کردمو به صورت تک نفره و جدا درست کنم مثل ژله چند طبقه تک نفره و تیرامیسو تک نفره. تموم مهمونای من بزرگسال هستند و خوردن این تیرامیسو واسشون ضرری نداره اما اگه شما خردسال دارید و یا مهمون هاتون سن پایینی دارند از این روش تهیه تیرامیسو استفاده نکنید زیرا در ان از زرده تخم مرغ به صورت خام استفاده شده و برای سلامت کودکان خوب نیست.

تهیه این تیرامیسو بسیار خوشمزه  بسیار اسان است و وقت زیادی را نمی خواهد تا صرف کنید. حالا با من همراه باشید تا این دسر عالی و شیک را با هم درست کنیم و لذت ببریم.


ابتدا ببینید ظرف های تک نفره به اندازه کافی برای مهمان هایتان دارید یا خیر. حالا دست به کار شوید و بقیه کار هایتان را انجام دهید. دو کاسه بیاورید و تخم مرغ ها را بشکنید و زرده و سفیده ان را جدا کنید. با کمک همزن برقی با دور تند سفیده را هم بزنید تا پف کند و حجیم شود. سفیده باید ان قدر پف کند که وقتی ظرف را کج کردیم نریزد.

حالا مقداری از شکر را داخل کاسه حاوی زرده تخم مرغ می ریزیم و انقدر هم می زنیم تا بافتی کرمی و کش دار حاصل شود. حدود سه الی پنج دقیقه با دور تند هم بزنید تا کرم تشکیل شود. اب انگور و پنیر ماسکارپونه را به زرده زده شده اضافه می کنیم و حدود دو دقیقه هم می زنیم و بعد وانیل را اضافه کرده و حدود پنج دقیقه هم می زنیم تا مواد هر چه بیشتر سبک و خامه ای شود. در نهایت سفیده تخم مرغ را به موادمان اضافه می کنیم و با لیسک به صورت دورانی هم می زنیم و مواد را هر از گاهی زیر و رو می کنیم تا خوب با هم مخلوط شوند.


حالا مقداری قهوه در قهوه جوش می ریزیم و ان را دم می کنیم. وقتی غلیظ شد زیر ان را خاموش می کنیم. حدود ده دقیقه صبر کنید تا قهوه از حرارت بیوفتد و ولرم شود. ظرفی مستطیل شکل که لیدی فینگر در ان به راحتی غوطه ور شود را بر می داریم و داخل ان قهوه ولرم را می ریزیم. حدود یک قاشق غذا خوری شکر به ان اضافه کرده و ان قدر هم می زنیم که شکر در ان حل شود. همه مواد را نزدیک خود بیاورید تا سرعت عملتان افزایش یابد و چیزی را از قلم نندازید


حالا بیسکوییت لیدی فینگر را از وسط نصف کنید و ان را مدت کوتاهی مثلا پنج الی ده ثانیه داخل قهوه ولرم نگه دارید تا کمی قهوه را به خود جذب کند. این نکته را به خاطر داشته باشید که نباید بیسکوییت لیدی فینگر را زیاد در قهوه نگه داشت زیرا از هم می پاشد و خورد می شود و علاو بر ان حالت خمیری به خود می گیرد.

لیدی فینگر خیس را ته لیوان بچینید. حالا یک قاشق چای خوری پر از مواد خامه ای که درست کردیم را بر می داریم و روی بیسکوییت لیدی فینگر می ریزیم و سپس رویش مقداری پودر کاکائو الک می کنیم. می توانید برای الک کردن پودر کاکائو در لیوان از چای صاف کن استفاده کنید تا پودر شما اسراف نشود. دوباره نصفه دیگر بیسکوییت لیدی فینگر را بر می داریم و دوباره در قهوه ولرم کمی نگه می داریم و روی لایه خامه ای قرار می دهیم و دوباره روی لیدی فینگر ترکیب خامه ای پخش کرده و روی ان مقداری پودر کاکائو الک می کینم. همه لیوان های تک نفره را به همین شکل و ترتیب درست می کنیم و ان ها را اماده می کنیم.

این نکته را توجه کنید که اگر تیرامیسو را شیرین تر دوست دارید می توانید هنگام الک کردن پودر کاکائو مقداری شکر نیز رویش بپاشید.

نوش جانتان باشد.

تیرامیسو تک نفره

تیرامیسو تک نفره

آخرین آموزش ها
برترین ها