haraj logo
جستجو

دسر سه رنگ

مواد لازم :
شیر : 4 لیواننشاسته : 4 قاشق غذاخوریشکر : 12 قاشق غذاخوریوانیل : 1/4 قاشق چایخوریکره : 2 قاشق غذاخوریزعفران دمکرده : 2 قاشق غذاخوریاب : دو لیوانشیره انگور : 10 قاشق غذاخوریگردو خرد شده : مقدار کافیگلاب : 2 قاشق غذاخوریکیک صبحانه : 1 عدد

امروزه دسرها در زیباتر جلوه دادن میز غذایی ما در مهمانی ها نقش مهمی دارند و تقریبا جزو جدانشدنی میزهای مهمانی ها هستند.دسرها بسیار متنوع هستند و به شکلهای مختلف درست می شوند و بخاطر رنگارنگ بودن انها خیلی جلوه خاصی دارند و زیبایی میز شام و یا ناهار ما را دوچندان می کنند.

یکی از این دسرها خوشمزه که به صورت سه رنگ و دارای سه لایه وانیلی و زعفرانی و انگوری است و به صورت لایه لایه بوده و خیلی خوشمزه است دسر سه رنگ است که در این مطلب طرز تهیه این دسر خوشمززه را که شامل شیر و شکر و کره و اب و شیره انگور و گلاب و نشاسته و وانیل و زعفران دمکرده و نشاسته ذرت و کیک صبحانه و گردو خرد شده است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردن ان برای عصرانه و یا بعنوان دسر بعد از شام لذت ببرید.این دسر با وجود شکل ظاهری زیبایی که دارد طرز تهیه خیلی راحتی داردو در زمانی کم قابل و با هزینه ای کم تهیه است.


ابتدا و برای شروع قسمت وانیلی دسر را تهیه می کنیم و برای این منظور 2 لیوان شیر را با 2 قاشق غذاخوری نشاسته مخلوط می کنیم و انها را هم می زنیم تا نشاسته در شیر حل شود و یکدست شود . سپس انها را داخل یک قابلمه می ریزیم و سپس 6 قاشق غذاخوری شکر را به انها اضافه می کنیم و هم می زنیم و قابلمه را روی شعله گاز می گذاریم و انها را مدام  داخل قابلمه با قاشق هم می زنیم تا مواد ما ته نگیرد و مواد ما غلیظ شود.سپس به ان وانیل و 1 قاشق غذاخوری کره را اضافه می کنیم و هم می زنیم و وقتی مواد ما قوام دار شد ان را از روی حرارت برداشته و داخل یک ظرف می ریزیم.


سپس قسمت زعفرانی را درست می کنیم و برای این منظور 2 لیوان دیگر شیر را با 2 قاشق غذاخوری نشاسته مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا نشاسته در شیر بطور یکنواخت حل شود و گلوله نشود . سپس انها را داخل یک قابلمه می ریزیم و 6 قاشق غذاخوری شکر را به انها اضافه می کنیم و هم می زنیم و قابلمه را روی شعله گاز می گذاریم و انهارا هم می زنیم تا مواد ما شروع به جوشیدن کند و مواظب هستیم تا مواد داخل قابلمه ته نگیرد .سپس 2 قاشق زعفران دمکرده را با 1 قاشق غذاخوری گلاب به مواد داخل قابلمه اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا رنگ دسر زرد شود.سپس 1 قاشق کره را می ریزیم و وقتی مواد غلیظ شد ان را از روی حرارت بر می داریم .

 

دسر سه رنگ


سپس یک کیک صبحانه از سوپر مارکت خریده و ان را برش زده و روی لایه اول می گذاریم ( اختیاری)  و سپس از مواد زعفرانی مرحله قبل روی لایه اول که وانیلی بود ، می ریزیم.

توجه شود که استفاده از کیک صبحانه در لای دسر اختیاری است و می توان ان را حذف کرد.

 

دسر سه رنگ

 

دسر سه رنگ


سپس قسمت باسلوقی دسر را با شیره انگور را درست می کنیم. برای این منظور 2 لیوان اب را با 4 قاشق نشاسته ذرت مخلوط می کنیم تا نشاسته کاملا در اب حل شود و انهارا داخل یک قابلمه می ریزیم و هم می زنیم .سپس 10 قاشق غذاخوری شیره انگور را همراه با گلاب به مواد اضافه می کنیم و با انها قاطی می کنیم. مواد را روی شعله گاز گذاشته و مدام هم می زنیم تا غلیظ شود.سپس به مواد مقداری گردو خرد شده اضافه می کنیم.اکنون لایه سوم ما اماده است .ان را روی لایه دوم که زعفرانی بود می ریزیم.

 


سپس ظرف دسر را برای 5 ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا سفت شود و اماده شود.سپس دسر را از یخچال بیرون اورده و کناره های دسر را با چاقو جدا می کنیم و دسر را در ظرف مناسب می ریزیم و ان را بعنوان یک دسر خوشمزه بعد از غذا میل می کنیم و با در مهمانی ها و بعد از غذا ان را سرو می کنیم.امیدوارم از تهیه این دسر خوشتان امده باشد.نوش جان

 

دسر سه رنگ

آخرین آموزش ها
برترین ها