haraj logo
جستجو

شیرینی نازک ارمنی

مواد لازم :
تخم مرغ : 1/2 عدداب یخ : 50 گرمروغن مایع : 15 گرمنمک : یک پنسجوهر لیمو : یک پنسوانیل : مقدار کافیارد : 150 گرمکره : 70 گرمپودر قند : 35 گرمارد نخودچی : 50 گرمارد سفید : 50 گرمزنجبیل : 1/8 قاشق چایخوریروغن جامد : 38 گرمزرده تخم مرغ : 1 عددزعفران دمکرده : 2قاشق غذاخوری

از شیرینی های خوشمزه ارامنه که بیشتر در ایام نوروز درست می شود و بسیار ترد است و طرز تهیه نسبتا راحتی دارد شیرینی نازک ارمنی است.این شیرینی بعنوان عصرانه و یا میان وعده همراه با چای و یا قهوه نیز بسیار مناسب است. در این مطلب طرز تهیه شیرینی نازک ارمنی را که شامل تخم مرغ و روغن مایع و جوهر لیمو و زعفران دمکرده و کره و ارد نخودچی و زنجبیل و اب یخ و نمک و وانیل و ادر و پودر قند و ارد سفید و روغن جامد است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردنش لذت ببرید.


ابتدا و در شروع مواد میانی شیرینی را درست می کنیم.برای ان منظور 38 گرم روغن جامد و 35 گرم پودر قند را داخل یک ظرف می ریزیم و با همزن انها را خوب مخلوط می کنیم تا حالت سبک و خامه ای بگیردو پوک شود.

سپس 50 گرم ارد نخودچی و 50 گرم ارد سفید و 1/8 قاشق چایخوری زنجبیل را به مخلوط روغن جامد و پودر قند اضافه می کنیم تا خمیری منسجم به دست اید .سپس این خمیر را داخل یخچال برای نیم ساعت قرار می دهیم تا خودش را بگیرد و سفت شود.( در صورتی که خمیر انسجام کافی را نداشت و حالت پودری داشت کمی روغن مایع به ان اضافه کنید تا منسجم شود).


در ادامه کار خمیر شیرینی را درست می کنیم و برای این منظور نصف عدد تخم مرغ را همراه با 50 گرم اب یخ و 15 گرم روغن مایع و نمک و وانیل و جوهر لیمو و زعفران دمکرده را داخل یک ظرف می ریزیم و انها را با همزن با هم مخلوط می کنیم.


در ادامه کار 150 گرم ارد را به مواد مرحله قبل اضافه می کنیم و خمیر را کمی ورز می دهیم تا خمیر نسبتا سفتی به دست اید.سپس خمیر را روی کی سطح ارد پاشی شده به شکل گرد با وردنه باز می کنیم و کره را وسط ان قرار می دهیم و 4 سمت خمیر را روی هم قرار می دهیم و سپس ان را وردنه می کشیم.


در ادامه کار باید خمیر را 6 لا تا کرد و برای این منظور ابتدا خمیر را با وردنه به شکل مستطیلی نازک باز می کنیم  و سپس خمیر را از وسط تا می کنیم .

شیرینی نازک ارمنی

و سپس  لبه رویی خمیر تا شده از وسط را تا نصفه بر می گردانیم و لبه دوم را نیز از لایه زیر تا نصفه بر می گردانیم و روی لبه برگردانیده شده رویی می گذاریم .

در اخر نصف بالای خمیر را نیز بر می گردانیم .روی خمیر را پلاستیک می کشیم و به ان 20 دقیقه در محیط یخچال استراحت می دهیم.سپس ان را از یخچال بعد از 20 دقیقه استراحت بیرون می اوریم.


در ادامه کار یکبار دیگر کار مرحله قبل را با خمیر انجام می دهیم و خمیر را با وردنه نازک کرده و ان را از وسط تا می کنیم  و مواد میانی را بعد از دولا کردن و بالازدن یک لبه خمیر تا نصفه خمیر ، وسط خمیر می گذاریم .سپس لبه دوم خمیر را روی مواد میانی می گذاریم و سپس نصف بالای خمیر را روی ان می گذاریم و ان را پلاستیک کشیده و به ان 20 دقیقه در یخچال استراحت می دهیم.

 

شیرینی نازک ارمنی


در ادامه کار رومال شیرینی را درست می کنیم و برای این منظور 1 عدد زرده تخم مرغ را هم زده وان را با 2 قاشق غذاخوری زعفران دمکرده را خوب مخلوط می کنیم .


در ادامه کار خمیر را بعد از استراحت از یخچال بیرون اورده و ان را روی یک سطح ارد پاشی شده به ضخامت 5 میلیمتر باز می کنیم و روی خمیر را با برس از رومال می مالیم و خمیر را برش می زنیم و در ابعاد 4 سانتی متر در 8 سانتی متر خمیر را می بریم.سپس با پشت چنگال نوارهای مارپیچ و خطهایی روی خمیر ایجاد می کنیم.

 


در ادامه شیرینی را در یک سینی فر که کاغذ روغنی در کف ان قرار دارد، قرار داده و در فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد و برای مدت 15 دقیقه می پزیم تا شیرینی اماده شود و سپس ان را بیرون اورده و روی شیرینی را با قلمو عسل گرم شده می مالیم و مجدا سینی را بریا 5 دقیقه داخل فر می گذاریم تا رویش طلایی شود.سپس ان را در ظرف مناسب می گذاریم و یا برای عید نوروز ان را استفاده می کنیم و یا برای عصرانه همراه با چای و یا قهوه ان را استفاده می کنیم.نوش جان

 

شیرینی نازک ارمنی

آخرین آموزش ها
برترین ها