haraj logo
جستجو

سوپ مرغ و نارگیل تایلندی

مواد لازم :
شیرنارگیل : 2 فنجاننودل : 1 بستهبرگ بو : مقداریگشنیز : مقداریزنجبیل : 1 قاشق چایخوریسس سویا : 1 قاشق چایخوریپودر کاری : مقداریآبلیمو : 1 قاشق چایخوریخامه : 2 قاشق غذاخورینمک : به مقدار لازمفلفل : به مقدار لازمسینه مرغ : 2 عددآرد گندم : 1 قاشق چایخوریکره : 1 قاشق غذاخوری

سوپ مرغ و نارگیل تایلندی سوپی لطیف و خامه ایی بوده که باید پودر فلفل مورد استفاده در آن پودر فلفل قرمز باشد، این که از چه نوع پودر فلفل قرمزی استفاده می کنید مهم نیست و بستگی به خودتان دارد مثلا پودر فلفل هالوپینو تندی بیشتری دارد اگر تحمل تندی زیاد را ندارید از پودر فلفل قرمز های ملایم تری استفاده کنید. در این غذا از پودر زنجبیل هم استفاده می شود اگر دوست داشته باشید می توانید تازه آن را در سوپ رنده کنید تا تندی و طعم آن بیشتر در سوپ مشهود باشد. 

از آن جایی که رکن بیشتر غذاهای تایلندی استفاده از پودر فلفل قرمز تند و نودل است در این غذا هم به کار برده شده است. این سوپ خوشمزه را با نودل مرغ یا نودل تخم مرغی بپزید و میل کنید و از تضاد جالب مزه ها در آن لذت ببرید. 

در تهیه و نگهداری سوپ ها هرگز از قابلمه یا ظروف آلمینیومی و چدنی استفاده نکنید چون طعم ناخوشایندی به غذا می دهند. استفاده از قابلمه های تفلون و لعابدار می تواند گزینه بهتری باشد. 

سوپ هایی که در خود شیر یا خامه دارند مانند همین سوپ، باید طی حداکثر سه روز مصرف شوند، ماندن بیش از حد این سوپ ها در یخچال سبب فاسد شدن آن ها می شود و مسمومیت ایجاد می کند از طرفی اگر بخواهید آن ها را منجمد کنید اولا باید ظروف مناسب درب دار مخصوص فریزر داشته باشد و دوما هنگام گرم کردن، متاسفانه این سوپ دیگر طعم و مزه سوپ تازه پخته شده را نخواهند داشت.


سینه مرغ را بپزید.

2 عدد سینه مرغ تمیز و بدون پوست را داخل یک قابلمه قرار داده مقداری برگ بو به آن افزوده و به مقدار کافی به آن آب بی افزایید این قابلمه را روی حرارت متوسط قرار داده و درب آن را تا نیمه باز بگذارید تا شروع به جوشیدن کرده و سینه مرغ پخته شود.

سوپ مرغ و نارگیل تایلندی

پس از پخته شدن سینه مرغ، گوشت سینه را از قابلمه خارج نمایید و آب باقی مانده از آن را با یک پارچه تمیز صاف کنید و کنار بگذارید، گوشت سینه را از استخوان جدا کرده و استخوان ها را دور بریزید. 


مواد مختلف سوپ را باهم ترکیب کنید.

یک قاشق چایخوری آرد را با یک قاشق غذاخوری کره در یک قابلمه تفت بدهید سپس آب مرغ تمیز و صاف شده را داخل قابلمه بریزید باید حداقل دو لیوان آب مرغ داشته باشیم (اگر کمتر از این مقدار بود باید قرص عصاره مرغ را در آب جوش حل کرده و به آن اضافه کنید).

نکته این جاست که: برای تهیه این سوپ از شیرنارگیل استفاده می شود منظور از شیرنارگیل، همان شیرنارگیل های شیرین موجود در فروشگاه ها نیست بلکه این ماده غذایی اغلب در کشورهای شرق آسیا تولید می شود و مستقیما از چربی سفیدرنگ میوه نارگیل به دست می آید. برای ما دستیابی به این ماده غذایی ساده نیست پس تنها راه جایگزینی برای آن این است که آب درون یک عدد میوه نارگیل را خارج کرده و با یک لیوان شیرپرچرب مخلوط کنید و به آب مرغی که درون قابلمه ریخته بودید اضافه کنید. 

قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا ریز ریز جوش بزند، سپس گوشت سینه مرغ را که تکه تکه کرده بودید را درون قابلمه بریزید، 1 قاشق چایخوری پودر زنجبیل، مقداری پودر فلفل(که بهتر است پودر فلفل قرمز باشد) و پودر کاری، 1قاشق چایخوری سس سویا را افزوده و اجازه دهید مواد کمی باهم بجوشد. 


نودل را به سوپ افزوده و بگذارید سوپ جا بی افتد. 

درب قابلمه را باز کنید و یک بسته نودل را داخل قابلمه بی اندازید حدودا 3-5 دقیقه زمان لازم است تا نودل ها باز شده و پخته شوند، بهتر است از نودل مرغ استفاده کنید و پودر داخل بسته را هم به سوپ اضافه نمایید. در این فاصله شما گشنیز را پاک کرده و بشویید سپس با چاقو تیز خرد یا ساطوری کنید. 

پس از آن که نودل ها پخته شدند، 2 قاشق غذاخوری خامه را اضافه کنید و سوپ را به آرامی هم بزنید تا نودل ها له نشوند بگذارید همه مواد کمی باهم بجوشد و سوپ جا بی افتد؛ هنگام سرو سوپ را مزه کنید اگر لازم بود به آن مقداری نمک و فلفل اضافه کنید و 1 قاشق چایخوری آبلیمو را هم به آن بی افزایید سوپ را دز ظرف مناسب و شکیل کشیده و با گشنیز خرد شده تزیین کنید. نوش جان!

آخرین آموزش ها
برترین ها