haraj logo
جستجو

بیسکوییت چای

 

مواد لازم :
آرد 1/2 لیوان پودر نارگیل 1/2 لیوان روغن جامد یا کره آب شده 1/2 لیوان شیره خرما یا انگور 5 قاشق غذاخوری پودر دارچین 1/2 قاشق چایخوری نمک 1/8 قاشق چایخوری  اسانس وانیل چند قطره شکلات تخته ای مقداری

مدت زمان آماده سازی : ۴۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۰ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

تصویر

 

 

بیسکوییت چای دارچینی

 

 

 

تصویر

 

طرز تهیه : تمام مواد را داخل کاسه ای بریزید و با انگشتان دست مخلوط کنید تا بافتی مانند خرده نان پیدا کند.  مواد را روی سطح کار قرار دهید و شروع به ورز دادن کنید تا خمیری نرم و یکدست شود. سپس خمیر را با وردنه به ضخامت 1 سانتیمتر روی سطح کار پهن کنید.

 

تصویر

 

با کاغذ الگویی مانند کیسه چای درآورید . الگو را روی خمیر قرار دهید و برش هایی به شکل کیسه چای از خمیر دراورید. ته سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و خمیرها را داخل سینی فر بچینید؛ سپس بخش بالایی هر خمیر را برای عبور نخ سوراخ کنید.

 

تصویر

 

سینی خمیرها را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا بیسکوییت ها بپزند. پس از پخت سینی را از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا بیسکوییت ها سرد شوند.

 

تصویر

 

مقداری شکلات تخته ای را خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید و روی حرارت بخار آب قرار دهید و هم بزنید تا نرم شود. سپس به نوبت انتهای هر بیسکوییت را داخل شکلات بزنید ، اجازه دهید شکلات ها بسته شوند سپس بیسکوییت چای را سرو کنید.

 

نکته ها : این بیسکوییت ها در ظرف دربسته تا چندین روز قابل نگهداری میباشند ، میتوانید به جای شیره از عسل یا پودر قند هم استفاده کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها