haraj logo
جستجو

خمیر مخصوص تارت

مواد لازم :
آرد سفید : 150 گرمکره : 75 گرمنمک : 1/4 قاشق چایخوریآب : 1 قاشق غذا خوریتخم مرغ : 1 عددآرد سبوس دار : به مقدار دلخواه

به نام خدا

سلام به هاراجی های عزیز ... و دوست داشتنی...

امروز در خدمتتون هستم با آموزش مرحله به مرحله نوعی نان که به آن نان و یا شیرینی تارت گفته می شود و خمیری آن به خمیر تارت معروف است.

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که تارت چیست؟

در واقع تارت نوعی نان و یا نوعی شیرینی است که خمیری که با آن درست می شود فقط برای مدت کوتاهی مثلا 30 دقیقه در یخچال استراحت می دهند و بعد در درون فر گذاشته می شود و فرق شیرینی و یا نان تارت با سایر کیک ها در این است که خمیر تارت بدون عمل پف درست می شود.

 اگر در دستور پخت خمیر تارت از شکر استفاده کنیم بعد از پخت روی آن را انواع شیرینی جات مثل حلوا پوشش می دهند و اگر از شکر استفاده نشود نان تارت تلقی می گردد که روی آن را با انواع مواد غذایی و سبزیجات پخته پوشش داده و سرو می کنند.

 


ابتدا در درون ظرف مناسبی نمک و آب را ریخته و هم می زنیم تا کاملا نمک در آب حل شود تخم مرغ را در داخل ظرف دیگری با هم زن هم زده تا سفیده و زرده تخم مرغ کاملا با هم ترکیب شوند سپس تخم مرغ زده شده را با محلول آب و نمک در مخلوط کن ریخته تا خوب با هم ترکیب و میکس شوند سپس در درون ظرفی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


کره را به قسمت هایی کوچک به شکل مکعب مربع تقسیم کرده و با آرد الک شده درون مخلوط کن می ریزیم تا کره تقریبا هم اندازه دانه های برنج شود.

خمیر مخصوص تارت


حال مخلوط تخم مرغ زده شده را اضافه می کنیم و دوباره مخلوط کن را به مدت 20 الی 25 ثانیه روشن کرده تا ترکیبی زرد رنگ درست شود.


 روی یک سطح تمیز و صافی یک نایلون تمیزی پهن کرده و خمیر درست شده را روی نایلون گذاشته و لبه های نایلون را روی هم گذاشته و خمیر را فشار و وز می دهیم.


نایلون را باز کرده و روی خمیر آرد سبوس دار پاشیده و دوباره لبه های نایلون را روی هم گذاشته و خمیر فشار و ورز می دهیم تا آرد سبوس دار به خورد خمیر برود بعد در یخچال گذاشته تا استراحت کند زمان استراحت خمیر هر چه بیشتر باشد بهتر است 10 الی 12 ساعت.


روی سطح مقدار آرد سبوس دار پاشیده و خمیر را روی سطح گذاشته و با وردنه شروع به باز کردن خمیر می کنیم تا وقتی که خمیر تبدیل به دایره ای با قطر حدودا 28 سانتی متر و ضخامتی حدود 2 الی 3 سانتی متر داشته باشد.


 با چنگال روی خمیر باز شده سوراخ هایی ایجاد کنید.


قالب تارت مناسب که حدودا دارای قطری 21 سانتی است را به مدت 30 دقیقه در یخچال گذاشته تا کاملا سرد شود سپس خمیر باز شده را روی قالب می اندازیم.


دستان خود را به آرد سبوس دار آغشته کرده و لبه های قالب را با خمیر پوشش می دهیم و با وردنه روی قالب تارت فشار داده تا خمیر در قالب تارت متناسب شود و خمیر در درون قالب تارت محکم گردد سپس با استفاده از چنگال دوباره سوراخ هایی را روی خمیر درون قالب ایجاد کرده با این کار جریان هوا بهتر عبور و مرور کرده و باعث کیفیت بالای خمیر مخصوص تارت می گردد بعد قالب را درون یخچال 30 دقیقه می گذاریم تا استراحت کند.

خمیر مخصوص تارت


در ادامه 15 دقیقه قبل فر را روشن کرده و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم می کنیم سپس قالب خمیر تارت را درون فر گذاشته بعد از 20 الی 25 دقیقه قسمت بالای فر را روشن کنید و بعد از 5 دقیقه نان تارت کاملا برشته شده و پخته است از فر خارج کنید کمی صبر کنید از حرارت آن کاسته شود و بعد نان تارت را از قالب خارج کرده و با آن تارت ترافل شکلاتی و یا تارت قارچ و مرغ درست کرده و میل کنید.

نوش ... جان ...

خمیر مخصوص تارت

 

خمیر مخصوص تارت

آخرین آموزش ها
برترین ها