haraj logo
جستجو

تاتلی نارنگی

مواد لازم :
بیسکوییت : 1بستهشیر : 1لیترنشاسته ذرت : 2 ق غآرد : 2 ق غشکر : 1 لیوانوانیل : 1 ق غآب نارنگی : 3 لیوان

امروز می خواهیم در مورد یک دسر بسیار خوشمزه و لذیذ به نام تاتلی نارنگی به همراه بیسکوییت لیدی فینگر صحبت کنیم. این دسر در مدت زمان بسیار کمی آماده می شود. هزینه تمام شده این بیسکوییت بسیار کم می باشد.  
تاتلی نارنگی یک دسر بسیار خوشمزه شمالی است که در بیشتر در استان مازندارن تهیه می شود. اصالت این دسر در اصل به استان مازندارن بر می گردد.
نارنگی اسانس و طعم این دسر است و شما عزیزان می توانید بجای نارنگی از هر میوه دیگر استفاده کنید. اگر از میوه های ترش استفاده می گنید بهتر است استفاده از شکر خود را افزایش دهید. این دسر بسیار کم هزینه است و در مدت زمان بسیار کمی آماده می شود.
برای تهیه این دسر لذیذ بهتر است از مواد تازه و ارگانیک استفاده شود. در تهیه این دسر از بیسکوییت های لیدی فینگر استفاده می شود که این مواد به راحتی در همه فروشگاه ها پیدا می شوند.
شما عزیزان می توانید با استفاده از مراحل زیر این دسر خوشمزه شمالی را به راحتی در منزل درست کنید و لذت ببرید.


در این مرحله باید بیسکوییت های مورد استفاده در این دسر عالی را در داخل آب نارنگی بریزید تا کمی خیس شوند. دقت داشته باشید که بیسکویت ها را بیش از حد خیس نکنید تا له شوند و بهتر است در حد خیس شدن باقی بمانند.
در این زمان شیر را به همراه شکر، آرد و نشاسته ذرت را در داخل یک قابلمه بریزید و به هم زن دستی به خوبی مخلوط کنید. شیر را قبل از اضافه کردن ولرم کنید و سپس به مایع مورد نظر اضافه نمایید.

قبل از این که آرد را اضافه کنید آن را طی سه مرحله الک کنید تا ذرات درشت آرد گرفته شود. الک کردن آرد باعث لطیف شدن تاتلی شما می شود و دسر شما را خوشمزه تر می کند. آرد و نشاسته ذرت را به آرامی به مخلوط مورد نظر اضافه نمایید تا مایع دسر شما خشک نشود.
قابلمه را بر روی اجاق گاز قرار دهید و به صورت مداوام هم بزنید تا مخلوط مورد نظر غلیظ شود. دقت داشته باشید که مایع را به صورت مداوم هم بزنید تا مایع بر روی اجاق گاز نسوزد.
زمانی که غلظت ماده مورد نظر به حد مشخص شده رسید، اجاق گاز را خاموش کنید. در این زمان وانیل را به مخلوط مورد نظر اضافه نمایید و به خوبی هم بزنید. برای درست کردن این دسر بهتر است از وانیل شکری استفاده شود تا طعم دسر شما خوشمزه تر گردد. برای هم زدن این مواد می توانید از هم زن های دستی استفاده کنید.
مخلوط را به دورانی هم بزنید به طوری که مواد از زیر قابلمه بر روی آن آورده شود. در این زمان ماده شما تقریبا آماده است و محلبی نام دارد. محلبی پخته شده را بر روی بیسکوییت ها بریزید و یک لیوان آب نارنگی به آن اضافه نمایید.


در این مرحله زمانی که آب نارنگی را به بیسکوییت ها اضافه کردید، قابلمه را در یک گوشه جداگانه بگذارید تا به خوبی سرد شود. در یک ظرف دیگر آب نارنگی، نشاسته و شکر را در داخل یک قابلمه بریزید و با هم زن به خوبی هم بزنید. این ماده بر روی تاتلی می باشد و ظاهر بسیار زیبایی به دسر شما می دهد. غلظت محلول باید به حد مشخص شده برسد. زمانی که مایع سرد شد آن را به مخلوط مورد نظر اضافه نمایید.

تاتلی نارنگی

یک ظرف پیرکس را انتخاب کنید و ته انرا به کمی روغن اغشته نمایید. ماده را در ظرف بریزید و در یخچال بگذارید. مایع را به صورت لا به لا قرار دهید. بیسکوییت ها را در ظرف بچینید و مایع تاتلی را بر روی آن بریزید. این دسر را به صورت لا به لا در ظرف قرار دهید. دسر شما باید در حد یک ساعت در یخچال باقی بماند تا شکل بگیرد. برای تزیین روی دسر می توانید از نارنگی و پرتقال استفاده نمایید.

در ست کردن دسر نیاز به زمان بسیار کمی دارد. این دسر خوشمزه و لذیذ را می توانید در کنار خانواده و دوستانتان درست کنید و لذت ببرید. به خصوص که دسری عالی برای پاییز و شب یلدا خواهد بود.
امیدواریم از این مطالب کمال استفاده را برده باشید. نوش جان.

آخرین آموزش ها
برترین ها