haraj logo
جستجو

مرغ هندی تندوری

مواد لازم :
ران مرغ : 10 عددماست : 3 لیوانپیاز : 3 عددسیر : 4 حبهفلفل سبز تند : 4 عددزنجبیل رنده شده : 3 قاشقآبلیمو : 2 قاشقزیره : 2 قاشقتخم گشنیز : 3 قاشقرنگ خوراکی قرمز : چند قطرهروغن : به مقدار دلخواهنمک : به مقدار دلخواه

 برای شروع روی مرغهای شسته شده بوسیله چاقو چند شیار ایجاد کنید بعد ران ها را جدا کرده، داخل آب نمک سرد به مدت 30 دقیقه بخیساند (ظرف درون یخچال باشد). پیاز، سیر، ماست، آبلیمو، چند قاشق روغن مایع، ادویه ها، نمک و رنگ خوراکی را جهت تهیه سس مخصوص تندوری درون مخلوط کن بریزید تا خوب هم خورد و یکنواخت شود (به جای رنگ خوراکی، از زردچوبه و زعفران هم میتوان استفاده کرد). در این هنگام ران های مرغ را که در آب نمک خیس کرده بودید را خارج کنید و داخل کیسه فریزر حاوی سس تندوری ریخته و تکان دهید تا سس سطح تمام مرغها را فرا بگیرد و تا مزه دار شدن مرغها آنها را به مدت 8 ساعت در یخچال نگهدارید.

پس از گذشت مدت زمان تعیین شده، مرغ ها را از کیسه فریزر درآورده، روی سینی فر بچینید و به درون فر انتقال دهید. دمای فر روی حداکثر باشد تا مرغها به خوبی کباب شوند (برای اینکه مرغها طعم بهتری به خود بگیرند پس از گذشت 15 دقیقه از فر دربیاورید، روی آنها را سس بمالید و مجدد به فر انتقال دهد).

مرغها با استفاده از جوجه گردان یا هواپز قابل کباب کردن هستند، پس از اتمام کار یعنی کباب شدن مرغ ها آنها را جهت مصرف در بشقاب گذاشته و همراه ماست نوش جان کنید (از ادویه گرام ماسالا به جای ادویه تندوری هم میتوانید استفاده کنید).

 مرغ هندی تندوری

آخرین آموزش ها
برترین ها