haraj logo
جستجو

نان تافتون

مواد لازم :
آرد : به میزان لازم آب : 2 لیوان نمک : 1 قاشق چایخوری روغن : 2 قاشق غذاخوری شکر : 1 قاشق چایخوری خمیر مایه : 1 قاشق چایخوری

می‌خواهیم روش تهیه نان تافتون را در منزل به شما آموزش دهیم این نان مواد زیادی لازم ندارد و به راحتی قابل تهیه می‌باشد فقط کافیست برخی نکات مهم برای تهیه آن را بیاموزید.

پودر خمیر ترش، شکر، آب ولرم را با هم مخلوط کرده روی آن را بپوشانید ١٠ دقیقه در جای گرم استراحت دهید، تا پف کند.آرد، نمک را مخلوط کرده از الک رد کرده خمیر ترش روی آن کاملاً کف کرده و آماده هست، اگر این حالت را نداشت بعد از استراحت، نشان می‌دهد که بیش از حد مانده و خاصیت ندارد.وسط ظرف آرد را گود کرده، مایه خمیر ترش و روغن مایع را مخلوط کرده، و به آرد اضافه کنید.

خمیر را به مدت 10 دقیقه بروی سطح صاف آرد اشی شده ورز دهید و در انتها داخل یک ظرفبه مدت 2 ساعت استراحت دهید. پس از عمل آمدن خمیر  ان را به اندازه نارنگی های کوچک تقسیم کنیدو دوباره استراحت دهید. خمیر را با وردنه پخش کنید اما خیلی نازک نکنید. کف ماهیتابه رو چرب کنید و بر روی حرارت متوسط آنرا گرم کنید. خمیرهای باز شده و آماده را در ماهیتابه پهن کرده و بگذارید تا پخته شوند. پس از مدتی آن‌ها را بچرخانید تا هر دو طرف به خوبی پخته شود.

 نکته: برای اینکه نان تردتر شود باید خمیر را نازک‌تر پهن کنید، همچنین می‌توانید این خمیر را در روغن سرخ کرده و کمی پودر قند نیز رویش بریزید. این غذا را می‌توانید به عنوان میان وعده نوش جان کنید.

نان تافتون

آخرین آموزش ها
برترین ها