haraj logo
جستجو

شیرینی نان چای

مواد لازم :
آرد : 600 گرمروغن جامد : 200 گرمپودرقند : 200 گرمماست : 120 گرمتخم مرغ : 5 عددپوست پرتقال رنده شده : 1 قاشق مرباخوریجوش شیرین : 1 قاشق چای خوریبکینگ پودر : 1 قاشق چای خوریوانیل : 1/2قاشق چای خوریزعفران : به مقدار لازمکنجد : به مقدار لازم

شیرینی نان چایی، شیرینی سنتی قزوین هست.این شیرینی بسیار لطیف و خوشمزه است. ابتدا در یک ظرف وانیل و روغن آب کرده را با پودر قند مخلوط می کنیم. سه عدد زرده تخم مرغ را با توری از سفیده ها جدا می کنیم. و به مواد قبلی اضافه می کنیم. این مواد را خوب با هم مخلوط می کنیم. ماست و بکینگ پودر رو با هم مخلوط کرده و به مواد اضافه میکنیم . در انتها آرد رو بتدریج اضافه میکنیم تا وقتی که خمیر نرم و یکدستی به دست بیاد . خمیر رو به قطر یک سانت با وردنه باز کرده و با قالب دلخواه بهش شکل میدیم .

خمیرهای قالب زده رو داخل سینی فر که از قبل چرب کرده ایم می چینیم و یک زرده ی تخم مرغ را خوب می زنیم و با یک برس روی شیرینی ها مالیده و در نهایت روی شیرینی ها کنجد می پاشیم. سینی فر را داخل فر می گذاریم. شیرینی ها را به مدت 20 دقیقه با حرارت 180 درجه سانتیگراد می پزیم. شیرینی ها را بعد از پخت داخل یک ظرف مناسب تزئین کنید. 

 شیرینی نان چای

آخرین آموزش ها
برترین ها