haraj logo
جستجو

دلمه سوسیس

مواد لازم :
سوسیس : 4 عدددلستر گندم : 1 فنجاننمک و فلفل : به مقدار لازمکلم سفید : 1 عددپودر خردل : 2 قاشق سوپخوریخامه : 4 قاشق سوپخوریآبلیمو : 1 قاشق غذاخوریروغن : به مقدار لازمشکر : نصف قاشق چایخوریپیاز : 2 عدد

"دلمه سوسیس" با برگ کلم سفید و سوسیس درست می شود که برای چاشنی و مزه دار کردن آن از پیاز داغ کاراملی و سس خردل استفاده می شود؛ روش تهیه پیاز داغ کاراملی و سس خردل در ادامه شرح داده می شود و باید آن ها را به روش خانگی تهیه کنید که سخت هم نیست.


ابتدا پیاز داغ کاراملی را درست کنید. 

یک عدد از پیاز ها را برداشته و به صورت هلالی و باریک باریک خرد کنید، تابه ایی را روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن داخل آن بریزید و صبر کنید تا روغن کمی گرم شود سپس پیازهای خرد شده را به آن اضافه کنید و مهلت بدهید تا پیازها نرم شوند سپس حرارت را کم کنید و به آن کمی نمک و نصف قاشق چایخوری شکر اضافه کنید و به همزدن ادامه دهید.

برای این که پیازها خشک نشوند یک لحظه تابه را از روی حرارت بردارید و 1 قاشق غذاخوری به آن آب اضافه کنید شاید کمی خطرناک باشد ولی نترسید و با دقت و هوشیاری انجام دهید. پس از کمی تفت دادن، پیازها کم کم کاراملی رنگ و نرم می شوند، سپس گاز را خاموش کرده و پیاز کاراملی را کنار بگذارید. 

پیاز داغ کاراملی را می توانید با ترکیب کره و روغن زیتون هم درست کنید، اگر می خواهید پیاز داغ کاراملی شما خشک بماند ریختن آب به پیاز داغ را حذف کنید.

دلمه سوسیس


سس خردل خانگی را درست کنید. 

برای تهیه سس خردل یک کاسه کوچک شیشه ایی بردارید، سپس 2 قاشق سوپخوری پودر خردل را به آن اضافه کنید و به ترتیب 1 قاشق غذاخوری آبلیمو، کمی نمک و فلفل به آن اضافه کرده و شروع به همزدن کنید در آخر 4 قاشق سوپخوری خامه را به آن افزوده و پس از مخلوط کردن همه مواد، سس خردل آماده است.

یک روش دیگر هم برای تهیه سس خردل وجود دارد و برای افرادی مناسب است که به دلیل داشتن چربی خون رژیم پرهیز از مواد چرب دارند و آن این است که: به جای خامه از سرکه و آب استفاده می شود، همه مواد را یعنی دانه خردل، آب و سرکه را به همراه نمک و فلفل داخل مخلوط کن بریزید تا مایه سس آماده شود باید آن را به مدت 20 دقیقه  استراحت بدهید تا مواد به طعم واقعی خود برسد و بعد آن را میل کنید. 


1 عدد دیگر پیاز باقی مانده که آن را پوست گرفته، شسته و خرد کرده و داخل یک تابه بریزید مقداری روغن به آن افزوده و تابه را روی حرارت بگذارید و اجازه دهید پیازها نرم و طلایی شود، مقداری نمک و فلفل به آن اضافه کرده سپس 4 عدد سوسیس را پس از پوست گرفتن به شکل سالم و بدون خرد کردن داخل تابه پیاز داغ بی اندازید و مقداری آن ها را تاب دهید تا کمی سرخ شوند سپس 1 فنجان دلستر گندم (دلستر باید ساده باشد) را به تابه اضافه کنید و درب تابه را نیمه بسته قرار دهید تا مواد ریز ریز جوش بزند و به خورد سوسیس برود اجازه دهید دلستر به جوش برود و کم بشود. 


کلم سفید را برای دلمه آماده کنید.

یک عدد کلم سفید را بشویید وسط آن را با چاقو جدا کنید. سپس یک قابلمه بزرگ را تا نیمه آب کرده و روی گاز قرار دهید مقداری نمک به آن افزوده و اجازه دهید آب به جوش بیاید و شروع به قل زدن کند، سپس کلم سفید را داخل قابلمه بی اندازید و 1 دقیقه منتظر بمانید تا کلم ها نرم شوند بعد از یک دقیقه گاز را خاموش کنید و بگذارید 5 دقیقه کلم در آب جوش بماند.

دلمه سوسیس

بعد از 5 دقیقه کلم را خارج کرده و داخل یک سبد بگذارید تا آب اضافی آن برود خواهید دید که بر اثر حرارت کلم سفید ورقه ورقه شده است.

دو برگ کلم سفید را برداشته و از انتها روی هم قرار دهید سپس یک قاشق سس خردل روی آن ها بریزید سپس یک قاشق پیاز داغ کاراملی برداشته و به خردل روی برگ اضافه کنید در آخر یک عدد سوسیس درسته را برداشته و روی مواد قبل قرار دهید و در نهایت برگ را بپیچید. 

دلمه سوسیس ما آماده است و می توانید آن را نوش جان نمایید. 

 

دلمه سوسیس

 

آخرین آموزش ها
برترین ها