haraj logo
جستجو

ترایفل پودینگ میوه های تابستانی

 

مواد لازم :
تمشک 400 گرمشاه توت 300 گرم انگور فرنگی(currant) قرمز 100 گرمانگور فرنگی سیاه 100 گرمشکر دانه ریز 120 گرمتوت فرنگی 300 گرمتخم مرغ 4 عددآرد ذرت 2 قاشق سوپخوریشیر پر چرب 300 میلی لیترخامه غلیظ 600 میلی لیتردانه وانیل 1 عددخمیر پاستری یا تارت 200 گرمآب پرتقال طبیعی و تازه 5 قاشق سوپخوری

مدت زمان آماده سازی : ۵۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۱۰ نفر

تصویر

 

 

 

ترایفل پودینگ میوه های تابستانی

 

 

 

تصویر

 

این دسر ترکیبی از پودینگ های تابستانی و یک ترایفل سنتی ( مخلوطی از خامه ی پف کرده، لیکور و یک کاسترد پر از وانیل) برای بدست آوردن یک طعم واقعی از میوه های فصل است. میزان تمشک می تواند متغیر باشد. در صورت وجود 5 پیمانه یا 900 گرم تمشک، 300 گرم توت فرنگی رسیده بسیار مناسب است.

 

تصویر

 

طرز تهیه: 3/4 از تمشک، شاه توت و انگور فرنگی را به اضافه ی نیم پیمانه سرخالی شکر ( 80 گرم) و 2 قاشق سوپخوری آب در یک قابلمه متوسط بریزید. آنها را دو دقیقه بجوشانید تا زمانی که عصاره ی میوه ها در بیاید اما ظاهر آنها تغییری نکند. سرِ توت فرنگی ها را بگیرید آنها را نصف کنید یا اگر بزرگ است چهار قسمت کنید. بیشتر توت فرنگی ها را در مخلوط میوه های داغ ریخته و کمی جوش دهید. بگذارید خنک شوند.

 

عکس

 

جهت تهیه کاستارد، زرده و سفیده تخم مر غ ها را جدا کنید و زرده ها را در کاسه ی بزرگی بریزید. بقیه شکر و آرد ذرت را به آن بیفزایید. همه چیز را با هم بزنید تا یکنواخت شود.

 

تصویر

 

شیر، 300 میلی لیتر خامه و نیمی از دانه ی وانیل را به قابلمه ی متوسطی افزوده و آن را به جوش بیاورید. مایع داغ شده را روی مخلوط تخم مرغ بریزید و هنگام ریختن مرتب هم بزنید تا زمانی که نرم و یکدست شود.

 

کاستارد را به قابلمه ی تمیزی برگردانید، آن را روی شعله ی متوسط به جوش بیاورید تا زمانی که نرم شود و مدام آن را هم بزنید. آن را در کاسه ای ریخته و روی سطح آن شکر بریزید و بگذارید تا 15 دقیقه سرد شود. روی آن را پوشانده و در یخچال بگذارید تا کاملا خنک شود.

طرز تهیه قیمه پیچاق آذربایجان

 

تصویر

 

وقتی میوه ها و کاستارد خنک شد، زمان لایه لایه ریختن آن روی ترایفل است. بوریکو ها را به شکل قطعاتی ببرید و آنها را حداقل تا عمق 9 سانتی متر در کف ظرف مخصوص یا ظرف ترایفل بریزید. این ظرف باید 1/5 لیتر گنجایش داشته باشد. کمی آب پرتقال روی آن ریخته تا چند ثانیه خیس بخورد.

 

کمی از میوه ها را با عصاره هایش روی خمیر تارت ریخته تا کاملا روی آن پوشانده شوند. کمی آب پرتقال برای زمان سرو نگه دارید.

 

تصویر

 

کاستارد را سریع یکبار هم بزنید تا اطمینان حاصل کنید که نرم و یکنواخت شده است، سپس آن را روی میوه ها ریخته و تا لبه ها پخش کنید. ترایفل را چند ساعت یا یک شب سرد کنید.  بقیه خامه و وانیل و آب پرتقال را بزنید تا غلیظ شود اما نه اینکه خشک شود.  کرم را روی ترایفل ریخته و سپس با انگور فرنگی و توت تزئین کنید.

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها