haraj logo
جستجو

ماهی سفید شکم پر

مواد لازم :
رب انار : 2 قاشق غذاخوریماهی سفید : یک عددجعفری : 100 گرمگشنیز : 100 گرمنعناع : 100 گرممغز گردو : 200 گرمآلو : 100 گرمکشمش : 100 گرمکره : 50 گرمزعفران دمکرده : 4 قاشق غذاخوریروغن : به میزان لازمنمک،فلفل،زردچوبه : به میزان لازمپیاز : به مقدار لازم


پولک ها و فلس های ماهی را از ماهی پاک می کنیم و شکمش را کاملا خالی کرده و خوب می شوییم و کنار می گذاریم تا خشک شود.


ماهی را با نمک و فلفل و زردچوبه مزه دار می کنیم و همه جای ماهی را به ادویجات آغشته می کنیم. زعفران را هم به همه جای ماهی حتی داخل شکم می رسانیم و کنار می گذاریم تا طعم دار شود.

ماهی سفید شکم پر


سبزیجات شامل نعناع، گشنیز و جعفری را خرد می کنیم. پیاز را به صورت ریز خرد می کنیم. پیاز را به ماهیتابه روغنی و داغ شده می ریزیم و تفت می دهیم. سبزیجات خرد شده را اضافه کرده و هم می زنیم. مغز گردوی خرد شده همراه آلو و کشمش را به مواد اضافه می کنیم. رب انار و فلفل را بنابر ذائفه ی خودتان اضافه کنید یا حذف کنید. حالا مواد را کنار می گذاریم تا کمی سرد شود.

ماهی سفید شکم پر


داخل ماهی را با موادی که سرد شده پر می کنیم و با خلال آنرا می بندیم. ماهی را در ظرف فر قرار می دهیم و زعفران دمکرده و کره را با هم مخلوط کرده و به زیر و روی ماهی می ریزیم. درب ظرف را با فویل می پوشانیم و در دمای صد و هشتاد درجه فر می گذاریم تا به مدت پنجاه دقیقه کاملا  پخته و برشته شود. اگر کامل برشته نشده بود باز هم می توانیم به داخل فر برگردانیم.

ماهی سفید شکم پر

 

آخرین آموزش ها
برترین ها