haraj logo
جستجو

گوجه فرنگی شکم پر

مواد لازم :
گوجه فرنگی : 3 عددسویا : 200 گرمقارچ : 5 عددسیب زمینی : 1 عددپیاز : 1 عددپودر پاپریکا : 1/2 قاشق چایخوریسیر : 5 حبهنمک و فلفل : به مقدار لازمسس باربیکیو : 2 قاشق غذاخوریپنیر پیتزا : 150 گرمپنیر ورقه ای : به مقدار لازمروغن زیتون : 3 قاشق غذاخوری

به نام خدا

 سلام به هاراجی های فعال ... و کد بانو ...

گوجه فرنگی شکم پر را معمولا به عنوان یک پیش غذای خوشمزه می شناسیم اما می توانید یک میان وعده عالی و لذیذ و همراه با سبزی جات معطر و ماست چکیده در یک وعده غذایی میل کنید که به خاطر ترکیبات مواد اولیه خیلی مقوی و مغذی است.


ابتدا دو لیوان آب را در داخل ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا بجوشد بعد سویا را می ریزیم و هم زده و حرارت را خاموش کرده و درب ظرف را 30 دقیقه می گذاریم تا سویا نرم شود.


 حال در ادامه سویا را آبکش می کنیم و در داخل تابه مناسبی می ریزیم و سه قاشق غذاخوری روغن زیتون را اضافه نموده و هم زده و تابه را روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم و تفت می دهیم تا از خامی در آمده و کمی پخته شود.


 سپس پیاز را پوست گرفته و تمیز شسته و آن را خیلی ریز خرد می کنیم و آن را به سویا اضافه می کنیم و هم می زنیم تا مواد مخلوط شده و پیاز از خامی در آمده و نرم و سبک گردد.

گوجه فرنگی شکم پر

 

سپس سیب زمینی را پوست گرفته و به صورت نگینی خرد می کنیم و تمیز شسته و آبکشی کرده تا نشاسته آن گرفته شود بعد به مواد مخلوطی اضافه می کنیم و هم می زنیم.


حال در ادامه قارچ را شسته و خرد می کنیم و بعد اضافه نموده و مواد را هم زده و زیر و رو می کنیم تا کمی پخته شوند

 

بعد نوبت اضافه کردن سیر رنده شده است برای این که راحت تر پوست سیر ها را بگیریم در داخل ظرف پر از آبی 30 دقیقه می ریزیم تا خیس بخورد سپس پوست آن ها را جدا کرده و با رنده سیر رنده کرده و به مواد مخلوطی اضافه نموده و هم چنین مقداری نمک و فلفل و پودر پاپریکا و سس باربیکیو اضافه می کنیم و مواد را هم می زنیم و زیر و رو می کنیم تا مواد کاملا با هم مخلوط شده و به خورد هم بروند بعد از دو الی سه دقیقه تفت دادن حرارت را خاموش می کنیم مایه داخل گوجه فرنگی ها آماده شد آن را آماده کنار می گذاریم.

گوجه فرنگی شکم پر

 

حال در ادامه گوجه فرنگی ها را تمیز شسته ( هر چه گوجه فرنگی ها بزرگ تر و سفت تر باشند بهتر است ) و آن ها را به صورت افقی نصف می کنیم و داخل آن ها را با قاشق خالی کرده و پنیر ورقه ای را در اندازه های کف گوجه فرنگی ها برش می زنیم و در داخل آن ها می گذاریم.

گوجه فرنگی شکم پر

گوجه فرنگی شکم پر

 

فر را روشن می کنیم و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم کرده تا گرم شود.


حال مقداری از مایه مواد مخلوطی را در داخل گوجه فرنگی ها ریخته و بعد مقداری پنیر پیتزا اضافه کرده و در داخل سینی فر یک ورقه آلومینیومی پهن می کنیم تا گوجه فرنگی ها هنگام پخت به کف سینی نچسبند سپس سینی فر را به مدت 10 الی 15 دقیقه در داخل فر گرم شده می گذاریم تا کاملا پخته و آماده شود.

گوجه فرنگی شکم پر

 حال بعد از زمان مقرر گوجه فرنگی های شکم پر ما آماده هست آن ها را به همراه نان تازه و سبزیجات معطر و سالاد دلخواه در کنار0 خانواده محترم میل کنید و لذت ببرید.

نوش ... جان ...

 

گوجه فرنگی شکم پر


اگر سس باربیکیو در دسترس شما عزیزان نبود می توانید به جای آن از سس سویا و یا رب گوجه فرنگی استفاده کنید که ولی چاشنی اصلی این پیش غذای دلچسب سس باربیکیو می باشد که طعم و مزه عالی به این غذای خوشمزه می دهد.

به جای سویا می توانید به همان اندازه از گوشت چرخ کرده استفاده کنید.

به جای پنیر ورقه ای از پنیر چدار و یا پنیر گودا و یا پنیر موتزارلا استفاده کنید که ما برای راحتی کار از پنیر ورقه ای استفاده کردیم.

آخرین آموزش ها
برترین ها