haraj logo
جستجو

ماهی شکم پر جنوبی بدون فر

مواد لازم :
ماهی قزل آلا : یک عددگشنیز ساطوری شده : 400 گرمشنبلیله : 100 گرمسیر تازه ساطوری شده : یک بوتهشیره تمرهندی : نصف پیمانهفلفل قرمز ساییده : یک قاشق چای خوریزردچوبه : یک قاشق چای خوریپودر سوخاری : یک پیمانهروغن : به میزان لازمنمک : به میزان لازم

ماهی شکم پر بدون فر که قابلیت تهیه با هر نوع ماهی را دارد، نوعی غذای لذیذ دریایی است. ماهی شکم پر بدون فر یا در ماهیتابه سرخ می شود و یا بر روی زغال قرار گرفته و کباب می شود. استفاده از سبزیجات معطری همچون گشنیز بوی زهم ماهی را از بین برده و همین امر موجب شده است تا این غذای دریایی طرفداران بسیاری پیدا کند.

متاسفانه روش های گوناگون پخت ماهی تنها به شهر های ساحلی دریای خزر و خلیج فارس محدود است و سایر استان ها، پخت و پز ماهی را در سرخ کردن ساده آن خلاصه می کنند. اما مردم همین دو باریکه ساحلی نیز چنان ذوق و سلیقه ای را در پخت ماهی به خرج می دهند که دیگر نقاط کشور را هم به این شیوه های آشپزی علاقه مند می کنند.

ماهی از جمله سالم ترین غذاهای موجود در دنیاست. این ماده غذایی علاوه بر این که حاوی مقادیر زیادی پروتئین و ویتامین D می باشد، منبع مهم اسید های چرب امگا ۳ نیز می باشد که سلامت بدن و تقویت مغز را در پی دارد. ماهی سرشار از مواد غذایی مفید و مهم بوده و موجب کاهش خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی می شود. مواد مغذی موجود در ماهی،نقشی مهمی در رشد بدن داشته و بر تعداد سلول های خاکستری موجود در مغز می افزاید. ماهی همچنین زمینه بهبود کیفیت خواب را فراهم ساخته و پختی آسان و طعمی بی نظیر دارد. 

مایه ای که شکم ماهی را با آن پر می کنند، تنوع زیادی داشته اما اغلب از سبزیجاتی نظیر گشنیز و شنبلیله تشکیل شده است. 

ماهی شکم پر را می توان در وعده ناهار در کنار برنج کته ای یا پلویی سرو کرد و یا آن را با دو تا سه برش نان که نوع سبوس دار آن توصیه می شود، در کنار سبزی های نشاسته ای همچون نخود فرنگی و حتی سیب زمینی، استفاده کرد. 


برای پخت ماهی به صورت شکم پر، لازم است که ماهی را به صورت درسته و بدون جدا کردن سر آن مورد استفاده قرار دهید. برخی ها باله ماهی را نیز جدا نمی کنند. اما آنچه که قطعی است، در آوردن آب شش های ماهی می باشد. به این منظور کنار گوش ماهی را باز نموده و با استفاده ازنوک یک کارد، محل اتصال آب شش های ماهی را بریده و سپس با استفاده از دست آب شش ها را بیرون بیاورید.

ماهی را تمیز پاک کرده و شکم آن را به صورت طولی برش بزنید. مقداری نمک به داخل شکم ماهی و نیز روی آن پاشیده و سی دقیقه آن را درون یخچال بگذارید تا استراحت کرده و نمک به خورد ماهی برود. پس از گذشت سی دقیقه، ماهی را از یخچال بیرون بیاورید و آن را با استفاده از آب سرد، خیلی تمیز شست و شو داده و پس از آن خشک کنید. 

 ماهی شکم پر جنوبی بدون فر


پیازها را به صورت خلالی و خیلی ریز خرد کنید. سپس درون ماهیتابه ای دو تا سه قاشق روغن ریخته و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید. پس از این که روغن گرم شد، پیاز ها را به آن اضافه کرده و به آرامی هم بزنید تا تفت خورده و به رنگ طلایی در بیاید. پس از این که پیاز طلایی شد و از خامی فاصله گرفت سیر را هم به آن افزوده و تفت می دهیم، اکنون نوبت اضافه کردن نمک، فلفل و زردچوبه می باشد.

پس از این مرحله سبزی هایی را که از قبل ساطوری کرده ایم به مواد درون ماهیتابه افزوده و تا زمان بخار شدن آب موجود در آن ها، تفت دادن را ادامه می دهیم. سپس شیره تمرهندی را به مخلوط مورد نظر افزوده و به مواد اجازه می دهیم که در شیره تمرهندی پخته شده و نرم شوند. سپس ماهیتابه را از روی شعله بر می داریم.

ماهی را که از قبل شسته و خشک کرده ایم، روی تخته آشپزی قرار داده و شکم آن را با استفاده از مخلوطی که آماده کرده ایم، پر کرده و پس از قرار دادن لایه های شکم ماهی بر روی هم، با استفاده از نخ پرک آن را می بندیم. درون یک سینی مقداری پودر سوخاری ریخته و دو طرف ماهی را در آن می غلتانیم تا پودر سوخاری کل بدن ماهی را پوشش دهد.

 

ماهی شکم پر جنوبی بدون فر


در این مرحله تابه ای مناسب با سایز ماهی را انتخاب کرده و به مقدار کافی روغن درون آن ریخته و روی شعله ملایم قرار می دهیم. پس از گرم شدن روغن، ماهی را به آرامی درون آن قرار داده و بیست دقیقه به ماهی فرصت می دهیم تا پخته شده و نرم شود. طلایی شدن پوست ماهی، نشان از آماده شدن آن می باشد. توجه کنید که در حین سرخ شدن ماهی، درب تابه را به هیچ عنوان نبندید تا شکل ماهی به خوبی حفظ شود. ماهی شکم پر ما آماده است. نوش جان!

ماهی شکم پر جنوبی بدون فر

آخرین آموزش ها
برترین ها