haraj logo
جستجو

سیب زمینی شکم پر

مواد لازم :
سیب زمینی : 6عددپیاز : 2عدد متوسطگوشت چرخ کرده : 400گرمفلفل دلمه : 1عدد کوچکپنیر پیتزا : به مقدار لازمنمک : به مقدار لازمفلفل : به مقدار لازمزردچوبه : به مقدار لازمرب گوجه : به مقدار لازمروغن : به مقدار لازمقارچ : 200گرم

با سلام و احترام


سیب زمینی ها را شسته و بگذارید اب پز شوند.


زمان ان رسیده که مواد داخل شکم سیب زمینی را اماده کنیم . پیاز ها را نگینی خورد کرده و در روغت تفت دهید و سپس گوشت چرخ کرده را به پیاز اضافه کنید و تفت دهید. نمک ، فلفل ، زرد چوبه را به مواد اضافه کنید. یک دقیقه که مواد با هم تفت خوردند رب گوجه را نیز اضافه کنید تا با مواد تفت بخورد و همچنین رنگ دهد. قارچ ها را بشورید و خورد کنید و به مواد اضافه کنید. قلقل دلمه ای را که از قبل نگینی خورد کرده اید به مواد اضافه کنید. اجازه دهید مواد با شعله کم خوب با هم تفت بخوردند.

سیب زمینی شکم پر


با قاشق شکم سیب زمینی های ابپز را خالی کنید. میتوانید ابتدا سیب زمینی ها را نصف کرده و سپس این کار را انجام داده و یا سیب زمینی درسته را گود کنید و شکم ان را خالی کنید. طوری که سیب زمینی ها از هم پاشیده نشوند .حال مقداری از گوشت چرخ کرده و مواد اماده شده را در داخل سیب زمینی ها قرار داده و روی انها پنیر پیتزا بریزید.

سیب زمینی شکم پر


سیب زمینی های شکم پر را در داخل فر قرار داده و شعله زیرین را روشن کنید. چون مواد و سیب زمینی از فبل پخته شده اند نیازی نیست زیاد در فر بمانند. بعد از حدود 5 تا 10 دقیقه شعله بالای فر را روشن کرده تا پنیر ها نیز اب شوند.

سیب زمینی شکم پر شما حاضر است نوش جان.

سیب زمینی شکم پر

نکته : مواد داخل سیب زمینی دلخواه است شما میتوانید از مرغ ریش شده و یا هر مواد دیگری استفاده کنید . این مهم بستگی به سلیقه شما عزیزان دارد.

 

 

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها