haraj logo
جستجو

مرغ شکم پر اسفناج و پنیر

مواد لازم :
سینه مرغ : یک عددگوجه فرنگی : 3 عدد خشک شدهاسفناج : یک و نیم پیمانهپنیر : دو عدد متوسطسیر : 2 حبهنمک و فلفل سیاه : به میزان لازمرو : یک قاشق غذاخوریپاپریکا : نصف قاشق چایخوریپودر سیر : به میزان لازم


قبل از هر کاری چون مرغ قرار است در فر پخته شود، فر را روشن کرده و در مای 180 درجه تنظیم می کنیم. استخوان سینه مرغ را جدا می کنیم. مرغ را در نایلونی قرار می دهیم و با وردنه به رویش می زنیم تا بافت مرغ از هم جدا شود.

مرغ شکم پر اسفناج و پنیر


برای طعم دار کردن مرغ نمک و فلفل سیاه و پودر سیر و پاپریکا را روی مرغ می پاشیم. سیر ها را با رنده ریز رنده کرده و تمام سطح مرغ را آغشته به سیر می کنیم.
 مرغ شکم پر اسفناج و پنیر


اسفناج را پاک کرده و بخارپز می کنیم. بعد از پخت اسفناج ها را خرد می کنیم و با گوجه فرنگی خشک شده مخلوط کرده و روی گوشت مرغ طوری که همه سطح آن را بپوشاند پخش می کنیم. پنیر را به ورقه های نازک برش می دهیم. از انواع دیگر پنیر ها میتوان استفاده کرد. پنیر را روی اسفناج می چینیم.

مرغ شکم پر اسفناج و پنیر


مرغ را از اطراف به داخل می پیچیم و با خلال کناره های مرغ را به هم می دوزیم تا مواد داخلش بیرون نریزد. باز روی آن نمک و فلفل سیاه و پاپریکا می پاشیم. در آخر مرغ را به روغن زیتون آغشته کرده و در سینی فر گذاشته و داخل فر انتقالش می دهیم.دلیل استفاده از روغن زیتون اینست که از خشک شدن مرغ جلوگیری می کند و نیازی ایجاد نمی کند تا روی ظرف فر را بپوشانیم. 40 دقیقه بعد مرغ شکم پر آمادست.

مرغ شکم پر اسفناج و پنیر

 

آخرین آموزش ها
برترین ها