haraj logo
جستجو

خمیر بنیه

از خمیر بنیه برای سوخاری کردن همه چیز میتوان استفاده کرد. از مرغ و ماهی گرفته تا پیاز و قارچ میتوانید آنها را با این خمیر به صورت سوخاری های خوشمزه در بیاورید و سرو کنید. جالب است بدانید برای تهیه جوجه چینی هم از همین خمیر بنیه استفاده میشود. در اینجا میخواهیم بعد از آموزش تهیه خمیر بنیه، با استفاده از آن اسنک پیاز سوخاری یا onion rings تهیه کنیم.

مواد لازم :
ماءالشعیر تلخ 1 و 1/2 لیوان آرد 2 لیوان   بکینگ پودر 1 قاشق چایخوریسفیده تخم مرغ 3 عددپیاز به مقدار لازم نمک و فلفل به مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۱۵ دقیقه

زمان کل : ۲۵ دقیقه

تصویر

 

طرز تهیه اسنک پیاز با خمیر بنیه

 

سفیده های تخم مرغ را بزنید تا یکدست شود. سپس ماءالشعیر را اضافه کنید. آرد و بیکینگ پودر را مخلوط کنید و به مواد دیگر اضافه نمایید (تا حدی آرد اضافه کنید که غلظت خمیر مانند ماست چکیده شود).

 

عکس

 

نمک و فلفل را اضافه کنید و کاسه خمیر بنیه را پس از آماده شدن 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود.

 

عکس

 

پیاز را پوست بکنید و به صورت حلقه ای و پهن برش بزنید. پیازهای حلقه شده را 1 ساعت داخل فریزر قرار دهید تا سرد شود سپس با دستمال کاغذی پیاز را خشک کنید و رطوبت اضافی اش را بگیرید.

 

داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود شود. مقداری آرد داخل کاسه ای بریزید و حلقه های پیاز را داخل آرد بزنید سپس در خمیر بنیه بزنید تا تمام سطح پیاز به خمیر آغشته شود.

 

عکس

 

پیاز خمیری را داخل روغن داغ قرار دهید تا سرخ شود. پس از آماده شدن آن را رو دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی اش گرفته شود. سپس همراه با سس گوجه فرنگی ، کچاپ ، مایونز و … سرو کنید.

سوخاری گل کلم با سس ماست و شوید

 

عکس

 پیاز سوخاری تهیه شده با خمیر بنیه را میتوانید همراه با سس کچاپ یا انواع دیپ میل کنید. علاوه بر این میتوانید آن را به عنوان دورچین غذاهای مختلف استفاده کنید. با خمیر بنیه میتوانید قارچ یا گل کلم را هم سوخاری کنید و در کنار غذای اصلی از آن لذت ببرید.

 

تصویر

 

آخرین آموزش ها
برترین ها