haraj logo
جستجو

مارمالاد توت فرنگی

مواد لازم :
توت فرنگی : 500 گرمآبلیمو : 1 قاشق غذاخوریشکر : 300 گرم

به نام خدا

سلام به هاراجی های سرحال ... و خلاق ...

از میوه های مختلف می شود مارمالاد های جذاب و هیجان انگیزی درست کرد که یکی از این مارمالاد ها مارمالاد توت فرنگی هست که در عین سادگی بسیار خوشمزه و دلچسب است.

معمولا مربا ها دو دسته اند یکی آن دسته مربا هایی که وقتی درست می شوند خود میوه در مربا مشخص است و تکه های میوه زیر دندان های ما له می شود و نوع دیگر مربا ها از پوره میوه ها درست می شود که مایه مربا صاف و یکدست هست که مورد علاقه افراد زیادی می باشد که در نتیجه همان افراد مارمالاد توت فرنگی را به مربا ی توت فرنگی ترجیح داده و نوش جان می کنند.

برای تهیه مارمالاد توت فرنگی معمولا از دو روش استفاده می کنند که روش اول ساده و راحت تر است و فقط مدت زمانی می خواهد که پوره شده توت فرنگی روی حرارت با شعله ملایم بجوشد تا کاملا غلیظ شود.

و در روش دوم پوره شده توت فرنگی را با مایع ژلاتین مخلوط می کنند و می جوشونن که در این روش یک مقدار سریع تر مارمالاد توت فرنگی حاضر می شود.

استفاده از شکر در هر دو روش بستگی به میزان شیرین بدون توت فرنگی ها دارد که اگر توت فرنگی ها شیرین بودن از مقدار کمتری از شکر استفاده کنید و در غیر این صورت اگر توت فرنگی ها شیرین نبودن و شما مارمالاد توت فرنگی شیرین را دوست داشتید به میزان یک پیمانه پوره توت فرنگی از یک پیمانه شکر استفاده کنید.


ابتدا توت فرنگی ها را خیلی تمیز شسته و در درون آبکش مناسبی ریخته تا آب اضافی آن گرفته شود و سپس قسمت کلاهک آن ها را جدا کرده و دور بریزید و سپس آن ها را (در صورت تمایل توت فرنگی ها را نصف کرده با این کار زودتر پوره می شوند) و در داخل ظرف مناسبی بریزید.

 مارمالاد توت فرنگی


حال باید توت فرنگی های تمیز را پوره کنیم برای این کار یا از مخلوط کن استفاده کنید یا از گوشتکوب برقی و یا از غذا ساز و اگر هیچ کدام از این وسایل در دسترس نبودن با گوشتکوب دستی هم می توانید توت فرنگی ها را پوره کنید.

مارمالاد توت فرنگی


توت فرنگی های پوره شده را از یک صافی عبور دهید تا مایه توت فرنگی کاملا یک دست و روان شود.


شکر را به قابلمه اضافه کنید و هم بزنید سپس روی حرارت با شعله متوسط گذاشته مرتب هم زده تا کاملا شکر در آن حل شود وقتی شروع به جوشیدن کرد حرارت را ملایم کرده به مدت 2 ساعت باید بجوشد تا مارمالاد به غلظت کافی برسد در این 2 ساعت باید هر 15 دقیقه یک بار خوب هم بزنید.


در 15 دقیقه آخر برای خوش طعم شدن آبلیمو را اضافه کنید. بعد از 15 دقیقه جوشیدن مارمالاد توت فرنگی آماده می شود آن را از روی حرارت برداشته صبر کنید تا خنک شود و بعد با استفاده از یک قاشق تمیز مارمالاد توت فرنگی را در شیشه های تمیز بریزید و در یخچال بگذارید.

مارمالاد توت فرنگی را می توانید در صبحانه و یا میان وعده همراه نان و کره میل کنید.

نوش ... جان ...

مارمالاد توت فرنگی

نان و کره بادام زمینی کرانچی به همراه مارمالاد توت فرنگی بهترین گزینه برای خوردن یک میان وعده عالیست ....


ابتدا توت فرنگی های را تمیز شسته و قسمت کلاهک آن ها را جدا کرده خرد می کنیم سپس در درون قابلمه ای یک لایه خردهای توت فرنگی و یک لایه شکر می ریزیم. سپس در یخچال به مدت 3 الی 4 ساعت گذاشته تا آب بیاندازد سپس روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا یه جوش بزند بعد 3 لیوان آب جوش اضافه می کنیم و شعله را ملایم کرده می گذاریم تا شهد قوام بیاید. بعد پودر ژلاتین را درون آب جوش حل کرده سپس به مارمالاد توت فرنگی اضافه می کنیم بعد از 5 دقیقه جوشیدن حرارت را خاموش می کنیم و کمی صبر می کنیم مارمالاد توت فرنگی خنک شود سپس در شیشه تمیزی ریخته و در یخچال می گذاریم.

اگر توت فرنگی ها  ترش بودن آبلیمو اضافه نکنید.

مارمالاد توت فرنگی

آخرین آموزش ها
برترین ها