haraj logo
جستجو

کیک توت فرنگی

مواد لازم :
آرد سفید : 1 و 1/2 پیمانهبکینگ پودر : 1 و 1/2 قاشق چای خورینمک : 1/2 قاشق چای خوریکره : 6 قاشق غذا خوریشکر : 1 پیمانهتخم مرغ : 1 عددوانیل : 1 قاشق چای خوریشیر : 1/2 پیمانهتوت فرنگی : 300 گرم

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه. 

این با نیز از دنیای رنگا رنگ و متنوع و خوشمزه ی کیک و شیرینی ها با آموزش یک دستور پخت جدید خدمت شما دوستان رسیده ام.

دستور آشپزی امروز آموزش تهیه کیک توت فرنگی می باشد. کیک توت فرنگی از کیک های بسیار خوشمزه و فوق العاده ای می باشد که به دلیل ظاهر زیبایی که دارد شما می توانید حتی بدون هیچ تزیین خاصی به عنوان دسر در جشن ها و مهمانی های خود از آن استفاده کنید.

حتی می توانید با استفاده از مقداری خامه و تزیینات مختصری از کیک توت فرنگی به عنوان کیک جشن تولد عزیزانتان نیز استفاده کنید.

همچنین کیک توت فرنگی علاوه بر دسر میان وعده ی مناسبی نیز می باشد، امیدوارم دستور آشپزی امروز نیز همانند دستور آشپزی های قبل مورو قبول و پسند شما دوستان واقع شود و شما نیز در منزل بتوانید کیک توت فرنگی خوشمزه خود را تهیه کنید و از خوردنش در کنار کانون گرم خانواده لذت ببرید.


برای تهیه کیک توت فرنگی ابتدا فر را روشن کرده و بر روی دمای ۱۶۰ درجه سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود. شیر آب را به مقدار خیلی کمی باز کنید و توت فرنگی را تک تک زیر شیر آب شسته ودرون آبکش کوچکی قرار دهید با چاقو قسمت سبز توت فرنگی ها را جدا کرده و توت فرنگی ها را به صورت عمود به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و درون ظرفی قرار دهید.

برای تهیه مایه کیک توت فرنگی نیز ظرف مناسبی را انتخاب کنید، دو قاشق غذاخوری از شکر را جدا کرده و مابقی آن را به همراه کره درون ظرف بریزید، کره و شکر را خوب با هم مخلوط کنید تا کاملا با یکدیگر ترکیب شده و مایه کرم رنگ و یکدستی بوجود آید. شما برای این کار می توانید از هم زن برقی نیز استفاده کنید، تخم مرغ را نیز شکسته و به همراه وانیل به مایه کیک خود اضافه کرده و همراه بقیه مواد مخلوط کنید.

شیر را نیز به مواد خود اضافه کرده و همراه بقیه مواد ترکیب کنید،  آرد را در ظرفی جداگانه الک کرده تا کاملا هوادهی شود  سپس با نمک و بکینگ پودر مخلوط کنید، مخلوط آرد را در طی چند مرحله به مایه کیک خود اضافه کنید و به آرامی با بقیه مواد خود ترکیب کنید تا خمیر یکدست و لطیفی بدست آید.

کیک توت فرنگی

کیک توت فرنگی


قالب گردی را با قطر حدود ۲۲ سانتی متر را انتخاب کرده و کف و دیواره های قالب را با کمی کره یا روغن کاملا چرب کرده و آرد پاشی کنید،با این کار کیک بعد از پخته شدن به راحتی از قالب جدا می شود، مایه کیک توت فرنگی را درون قالب بریزید و روی مایه کیک را با قاشق کمی صاف کنید.

توت فرنگی ها را که از قبل آماده کرده اید را بر روی سطح مایه کیک بچینید و دو قاشق غذاخوری شکری را که جدا کرده بودید بر روی توت فرنگی ها بپاشید، قالب را درون فر قرار دهید حدود یک ساعتی زمان لازم است  تا کیک توت فرنگی شما کاملا پخته شود.

بعد از این مدت قالب کیک را می توانید از فر بیرون بیاورید برای اطمینان از پخت شدن کامل کیک توت فرنگی می توانید از یک خلال دندان برای این کار استفاده کنید که روش استفاده از خلال دندان و نحوی پی بردن به پخته شدن کامل کیک را در دستور آشپزی های قبلی خدمت شما دوستان توضیح داده ام.

بعد از این که قالب را از فر خارج کردید اجاز دهید تا کیک شما کاملا خنک شود سپس آن را از قالب جدا کنید.

در این مرحله کیک توت فرنگی شما آماده است، شما می توانید کیک توت فرنگی را با خامه تزیین کرده و یا به همراه بستنی وانیلی سرو کنید، که این کار بستگی به ذائقه و سلیقه ی شما دارد، امیدوارم از این دستور آشپزی نیز استفاده ی لازم را برده باشید و خوردن کیک توت فرنگی خود لذت ببرید، نوش جان

کیک توت فرنگی را می توان به مدت چند روز در ظرف درب بسته بیرون از یخچال نیز نگه داری کرد.

کیک توت فرنگی

 

کیک توت فرنگی

 

آخرین آموزش ها
برترین ها