haraj logo
جستجو

پای توت فرنگی و ریواس

 

مواد لازم :
خمیر پای یا پاستری برای پای دولایهشکر گرانوله 300 گرمآرد برنج 3 قاشق سوپخوریتوت فرنگی ورق شده 360 گرمریواس شیرین نشده تازه یا یخ زده که یخ آن باز شده باشد 420 گرم ورق شدهخلال ریز پوست پرتقال 1/2 قاشق چایخوریپودر دارچین 1/2 قاشق چایخوریپودر جوز 1/4 قاشق چایخوریشکر دانه ریز 60گرم

مدت زمان آماده سازی : -۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۰ دقیقه

زمان کل : ۲۵ دقیقه

برای : ۸ نفر

تصویر پای توت فرنگی و ریواس

پای توت فرنگی و ریواس

طرز تهیه: پاستری را مطابق دستور آماده کنید و کنار بگذارید. فر را از قبل تا دمای 190 درجه سانتیگراد گرم کنید.

 

شکر گرانوله و آرد برنج را در کاسه ی بزرگی مخلوط کنید. توت فرنگی، ریواس، پوست پرتقال، دارچین و جوز را به آن اضافه کنید. آنها را مخلوط کنید تا میوه ها آغشته شوند، سپس به مدت 12 تا 15 دقیقه دست نگه دارید و هر از گاهی آن را هم بزنید تا زمانی که از میوه ها شربت تولید شود.

 

پاستری را به دو نیمه تقسیم کنید و آن را رول کنید. یکی از پاستری ها را در یک قالب پای 23 سانتی قرار دهید. مخلوط میوه را هم بزنید و آن را به ظرف پای روی پاستری منتقل کنید. نیمه ی دوم پاستری را روی مواد قرار دهید. لبه پاستری ها را با هم جفت کنید و آن را به اندازه دور قالب ببرید. روی پاستری فوقانی را چند برش بزنید، شکر دانه ریز و آب را توسط بُرسی روی آن بمالید. برای اینکه لبه های پای بیش از حد قهوه ای نشود آن بخش را با فویل بپوشانید.

پای را به مدت 25 دقیقه بپزید. فویل را بردارید و 20 تا 25 دقیقه ی دیگر آن را بپزید تا زمانی که روی آن طلایی شود. پای را روی صفحه فلزی بگذارید تا خنک شود.

 

 

 

 می تونی نان تارت آماده رو از فروشگاه اینترنتی با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت بخری و در کمترین زمان تحویل بگیری:)

 

آخرین آموزش ها
برترین ها