haraj logo
جستجو

شیرینی جاده سنگی شیرینی شکلاتی گردو و مارشمالو

شیرینی جاده سنگی نوعی کوکی خوشمزه و بسیار جذاب هست که مثل جاده های سنگی کلی پستی بلندی دارد. اما از نوع پستی بلندی های خوشمزه. مثل شکلات، گردو و مارشمالو. یک پیشنهاد جالب هم برای شما دارم. میتوانید روی شیرینی جاده سنگی شکلات سنگی هم بریزید تا واقعا شبیه به اسمش شود.

مواد لازم :
شکلات چیپسی 1 و 1/2 پیمانه کره 8 قاشق غذاخوریآرد 1/2 پیمانهپودر کاکائو 1/4 پیمانهنمک 1/4 قاشق چایخوریبیکینگ پودر 1 قاشق چایخوریتخم مرغ 2 عددشکر 1/2 پیمانه وانیل 1 و 1/2 قاشق چایخوریمارشمالو 1/2 پیمانهگردو خرد شده 1 پیمانه

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۱۵ دقیقه

زمان کل : ۲۵ دقیقه

برای : ۱۲ نفر

عکس

 

طرز تهیه شیرینی جاده سنگی

 

3/4 لیوان از چیپس شکلات و کره را در یک کاسه بریزید و به روش بن ماری آن دو را باهم مخلوط کرده و هم بزنید تا کاملا آب شوند. سپس کاسه را بردارید و کنار بگذارید.

 

فر را تا دمای 165 درجه سانتی گراد گرم کنید. قالب شیرینی را با کاغذ شیرینی بپوشانید و کنار بگذارید.

 

برای تهیه مایه شیرینی آرد، پودر کاکائو، نمک و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و در گوشه ای قرار دهید. در یک کاسه بزرگتر تخم مرغها را با شکر و وانیل خوب بهم بزنید تا کملا باهم ترکیب شوند.

 

عکس

 

مخلوط آردی و شکلات وکره را در داخل کاسه تخم مرغ بریزید و 1 دقیقه آنها را بهم بزنید. وقتی مواد خوب باهم ترکیب شدند، باقی چیپس های شکلاتی و مارشمالو و گردو را در مایه بریزد و کمی هم بزنید.

 

قالب را بیاورید و با قاشق از مایه شیرینی روی آن بریزید. شیرینی ها را به مدت 10 دقیقه در فر قرار دهید تا خودشان را بگیرند اما سفت نشوند. سپس آنها را 30 دقیقه در یخچال قرار دهید.

 

عکس

 

نکته: به جای مارشمالو و شکلات می توانید از شکلات سنگی هم استفاده کنید.

طرز تهیه کوکی فندقی

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها